V Dejvicích se představila gastronomie z celého světa. Festival ambasád se konal už potřetí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Dejvicích se představila gastronomie z celého světa. Festival ambasád se konal už potřetí

1080p720p360p

Pražské Dejvice ovládly chutě z celého světa. Více i méně exotická gastronomie se tam představila v rámci Festivalu ambasád Food and Culture. Koná se už potřetí a kromě dobrého jídla nabízí i kulturní program. Podívejte se na video a fotogalerii.

Festival vznikl z tradice spolupráce s velvyslanectvími z Asie a Afriky. „Myšlenka vznikla u nás na Farmářském trhu na Kulaťáku při představení sdružení zemí Jihovýchodní Asie ASEAN. Nápad oslovit všechny ambasády iniciovali velvyslanci Thajska a Malajsie,“ říká jeden z organizátorů farmářských trhů na Vítězném náměstí, Pavel Šťastný.

Festival ambasád Food and Culture se letos koná už potřetí. Loni představil zahraniční gastronomii v 55 stáncích pod záštitou 37 ambasád. Prezentaci chutí a kultury si tehdy nenechalo ujít přes 12.000 návštěvníků.

„Úspěch nás překvapil, zájem ambasád i návštěvníků byl enormní, proto jsme se rozhodli akci zopakovat i letos,“ vysvětluje Šťastný. Kromě festivalu zahraniční gastronomie se dnes v Dejvicích konají také tradiční Farmářské trhy na Kulaťáku.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.