V Dejvicích se představila gastronomie z celého světa. Festival ambasád se konal už potřetí | info.cz

Články odjinud

V Dejvicích se představila gastronomie z celého světa. Festival ambasád se konal už potřetí

Pražské Dejvice ovládly chutě z celého světa. Více i méně exotická gastronomie se tam představila v rámci Festivalu ambasád Food and Culture. Koná se už potřetí a kromě dobrého jídla nabízí i kulturní program. Podívejte se na video a fotogalerii.

Festival vznikl z tradice spolupráce s velvyslanectvími z Asie a Afriky. „Myšlenka vznikla u nás na Farmářském trhu na Kulaťáku při představení sdružení zemí Jihovýchodní Asie ASEAN. Nápad oslovit všechny ambasády iniciovali velvyslanci Thajska a Malajsie,“ říká jeden z organizátorů farmářských trhů na Vítězném náměstí, Pavel Šťastný.

Festival ambasád Food and Culture se letos koná už potřetí. Loni představil zahraniční gastronomii v 55 stáncích pod záštitou 37 ambasád. Prezentaci chutí a kultury si tehdy nenechalo ujít přes 12.000 návštěvníků.

„Úspěch nás překvapil, zájem ambasád i návštěvníků byl enormní, proto jsme se rozhodli akci zopakovat i letos,“ vysvětluje Šťastný. Kromě festivalu zahraniční gastronomie se dnes v Dejvicích konají také tradiční Farmářské trhy na Kulaťáku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud