V Praze 8 vznikne nová komunitní zahrada. Zpřístupněna bude na podzim | info.cz

Články odjinud

V Praze 8 vznikne nová komunitní zahrada. Zpřístupněna bude na podzim

V Praze 8 v ulici Pod Plynojemem vzniká komunitní zahrada, která bude zpřístupněna letos na podzim. Místo doporučili obyvatelé městské části na základě výzvy radnice, celkem bylo na radnici doručeno 13 návrhů. ČTK to dnes sdělila Marcela Konrádová z radnice Prahy 8. Zakládání komunitních zahrad je v posledních letech v hlavním městě trendem. Zahrady fungují například v Praze 1 nebo v Praze 7.

"Pozemek, který se jeví jako bezvadné místo pro komunitní zahradu v ulici Pod Plynojemem, byl velmi zanedbaný. Nacházelo se tady plno odpadků, problematické byly i náletové dřeviny. Aby zde mohla v průběhu pár měsíců vzniknout komunitní zahrada, museli jsme jej nejdříve uklidit," uvedla Radka Pokorná z organizace KOKOZA, která se zaměřuje na kompostování a zahradničení ve městě.

Nyní na pozemku připravují kompostér. "V nejbližší době bychom zde rádi vysadili ovocné stromy a zřídili bylinkové záhony. To vše ale už ve spolupráci s místní komunitou. Poté péče o zahradu přejde na ně. Co nás ale ještě čeká, je vyřešit odstínění pozemku od rušné ulice," uvedla radní Hana Matoušková (Zelení). Lidé, kteří mají zájem se podílet na chodu komunitní zahrady, na zahradničení či kompostování, se mohou přihlásit přes kompostovani@praha8.cz.

Jako první byla v Praze otevřena komunitní zahrada Prazelenina v Praze 7, která funguje sedmým rokem. Lidé sem chodí nejen kvůli pěstování zeleniny, ale také kvůli setkávání. V Praze 1 fungovala loni jedna komunitní zahrada, ale kvůli velkému zájmu se radnice rozhodla pro letošní rok otevřít tři zahrady, na Malé Straně, na Novém Městě a na Starém Městě. Komunitní zahradničení podporuje i Praha 14, kde je zahrada u volnočasového centra Plechárna. Od příštího roku bude zahrada Tygr v petrželi i na Štvanici.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud