V Praze dnes autoři představí projekt Visegrád čte dětem. Zúčastní se ho zástupci Česka, Polska, Slovenska a Maďarska | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Praze dnes autoři představí projekt Visegrád čte dětem. Zúčastní se ho zástupci Česka, Polska, Slovenska a Maďarska

V Praze dnes autoři představí projekt Visegrád čte dětem. Zúčastní se ho zástupci Česka, Polska, Slovenska a Maďarska

V pražském hotelu Ambassador dnes autoři představí projekt Visegrád čte dětem, který je určen pro děti a rodiče, školy, knihovny či rodinná centra. Akce se uskuteční od 1. do 10. června. Zúčastní se ho zástupci zemí visegrádské čtyřky z Česka, Polska, Slovenska a Maďarska. Do mezinárodního projektu se poprvé zapojí tuzemský celostátní projekt Týden čtení dětem, který letos už poosmé poukáže na to, jak je prospěšné dětem předčítat.

Součástí týdne budou akce nejrůznějšího typu, mezigenerační aktivity, setkání se spisovateli nebo malé dílny pro děti a rodiče. Cílem projektu je motivovat rodiče, aby svým dětem hlasitě předčítali.

Program v hotelu Ambassador bude moderovat herec Martin Dejdar. Na akci vystoupí mimo jiné i autorka dětských knížek Ivona Březinová, manželé badmintonista Petr a biatlonistka Gábina Koukalovi a herci scénického čtení Listování s představením Zahrada od Jiřího Trnky. Hosté si užijí i hudební doprovod v podání kapely Mirai.

„My, rodiče, míváme často dojem, že bychom svým dětem měli vnímání světa uspíšit, zatraktivnit, otevřít jim všechny možné přístupové cesty. Naše děti však nejvíce potřebují přítomnost druhého člověka, ne toho virtuálního na displeji televize nebo chytrého mobilu, ale živého, moudrého průvodce. Ne vždy si uvědomujeme, jak negativní vliv na dětskou duši má přebytek virtuálních vjemů. Myšlenka čtení dětem je tak univerzální, že není důvod jí vytyčovat hranice,“ uvedla Eva Katrušáková, ředitelka iniciativy Celé Česko čte dětem.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.