V Praze začíná Autoshow. Mezi novinkami se představí Audi A8 nebo Dacia Duster | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Praze začíná Autoshow. Mezi novinkami se představí Audi A8 nebo Dacia Duster

V Praze začíná Autoshow. Mezi novinkami se představí Audi A8 nebo Dacia Duster

Na výstavě Autoshow, která se ode dneška do neděle koná na pražském výstavišti v Holešovicích, se představí více než 20 premiér. Návštěvníci uvidí například koncept Škoda Vision X. Další domácí výrobce Kaipan, zaměřující se na malosériovou výrobu roadsterů, by měl ve světové premiéře odhalit nový model.

Výstava za účasti velkých dealerů i dovozců předvede celkem 43 automobilových značek. Mezi novinkami nebude chybět Alfa Romeo s novým modelem Stelvio QV, Audi s novou vlajkovou lodí A8, Citroën s novinkou C4 Cactus, Dacia s aktuální generací SUV Duster, či na českém trhu nová značka Dodge. Ta představí Challenger Hellcat, SUV Durango a pick-up RAM 1500. Ford vyrukuje hned se třemi novinkami, a to legendárním modelem Mustang, crossoverem Ecosport a luxusní dodávkou Tourneo Connect.

Jaguar přiváží nové malé luxusní SUV E-Pace, Lexus vlajkovou loď LS, Mercedes-Benz luxusní čtyřdveřové kupé CLS, Volkswagen malé SUV T-Roc a Volvo předvede o třídu větší model XC40 stejné kategorie.

Venkovní plocha před Průmyslovým palácem bude věnována především užitkovým vozům. Pozornost si zaslouží zejména pick-upy, které jsou stále oblíbenější a které nabízí celkem devět značek.

V rámci doprovodného programu se uskuteční testovací jízdy s téměř dvěma desítkami osobních vozů vystavujících značek po několikakilometrovém okruhu vně výstaviště. Návštěvníci budou mít příležitost otestovat i elektromobil Tesla. K vidění bude také unikátní prezentace týmu eForce, který se každý rok zabývá konstrukcí a stavbou studentské formule pro prestižní závody kategorie Formula Student.

Klasický autosalon za účasti importérů se v Česku od roku 2014 nekoná. Autoshow je vedle slavnosti Legendy největší automobilovou výstavou v Česku. Výstava bude otevřená od 10:00 do 19:00 hodin, v neděli do 17:00. Plné vstupné je 200 Kč, rodinné pak 400 Kč.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.