Články odjinud

V Praze začíná Matějská pouť. Nechybí na ní volný pád z 90 metrů nebo dům vzhůru nohama

V Praze začíná Matějská pouť. Nechybí na ní volný pád z 90 metrů nebo dům vzhůru nohama

Na holešovickém Výstavišti dnes začíná Matějská pouť, která dětem i dospělým nabídne 115 atrakcí. Oblíbenou 'Matějskou' bude možné navštívit do 15. dubna. V minulých letech na akci dorazilo v průměru 250.000 lidí. Atrakce na pouti jsou z Česka, Německa, Nizozemska a dalších zemí.

Pro nejmenší jsou připravena například autíčka nebo nafukovací skákadla, starší mohou vyzkoušet adrenalinový volný pád z výšky 90 metrů nebo 80 metrů vysoký řetízkový kolotoč. V areálu nechybí ani tradiční atrakce jako Lochneska, střelnice či obří kolo. Jednou z novinek bude dům vzhůru nohama, který stojí na střeše, nábytek je přidělaný od stropu a navozuje dojem, že neplatí gravitace. Před zahájením jsou podle pořadatelů všechny atrakce několikrát kontrolované soudními a technickými znalci.

Tradiční součástí Matějské je den pro zdravotně postižené děti a děti se sociálním znevýhodněním. Letos se uskuteční 19. března. Po skončení Matějské pouti naleznou návštěvníci na Výstavišti po celý zbytek roku zhruba 22 atrakcí.

Historii akce eviduje Národní knihovna v záznamech od roku 1595, letos bude první jarní pouti v Evropě 423 let. Pouť je oslavou svátku svatého Matěje, který připadá na 24. února.

 

Články odjinud