V Rudolfinu si lidé mohou prohlédnout netradiční audiovizuální instalaci Mé vlasti | info.cz

Články odjinud

V Rudolfinu si lidé mohou prohlédnout netradiční audiovizuální instalaci Mé vlasti

Téměř měsíc bude možné navštívit v budově pražského Rudolfina audiovizuální instalaci Má vlast - zblízka a nahlas. Velké projekční plochy a reproduktory umožní netradiční vnímání Smetanovy Vltavy a Janáčkovy Sinfonietty propojené s výjevy české krajiny a díly českého výtvarného umění. Instalace je příspěvkem České filharmonie k oslavám stého výročí založení Československa.

Přední české těleso instalaci připravilo ve spolupráci s britskou společností, která se podílela na zahajovacím ceremoniálu londýnských olympijských her. Instalace je ode dneška ve dvoraně Rudolfina přístupná denně od 10:00 do 21:00 a vstup na ni bude zdarma. V Praze bude do 20. srpna a zavítá ještě do Liberce, Hradce Králové a Ostravy.

Audiovizuální instalace se skládá z devíti velkých ploch rozmístěných do trojcípé hvězdy a zavěšených v různých výškách. Vyrobeny jsou z průsvitného plátna, takže projektor přenese zrcadlově převrácený obraz i na jeho druhou stranu. Divák tak může pozorovat celkem 18 obrazů.

První část, Vltava Bedřicha Smetany, symbolizuje historii českého národa. Video sleduje tok Vltavy, která představuje tok času. Druhá část projekce je zaměřena na rozmach českého umění v období od první republiky. Hudebním motivem je čtvrtá a pátá věta Janáčkovy Sinfonietty. Tato část pracuje s motivem taveného skla, které je animováno tak, aby bylo v neustálém pohybu a v souladu s hudbou se přetvářelo z abstraktních tvarů v díla českých malířů, architektů a designérů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud