„Václavák" včera a dnes. Výstava věnovaná ústřednímu místu českých dějin představí i historické kuriozity | info.cz

Články odjinud

„Václavák" včera a dnes. Výstava věnovaná ústřednímu místu českých dějin představí i historické kuriozity

Na Václavském náměstí v Praze bude ode dneška k vidění 15 panelů s fotografiemi, kresbami i citacemi, které kolemjdoucím představí minulost, současnost i budoucnost tohoto významného pražského místa. Výstavu pořádá hlavní město se společností Medialogue a lidé si ji mohou prohlédnout do 29. prosince.

„Výstava ukáže Pražanům i turistům, jak bohatá, pestrá a zajímavá historie Václavského náměstí opravdu je. Navíc upozorní na řadu věcí, které možná ani sami Pražáci neznají," uvedl její autor a ředitel Národního památkového ústavu v Praze Ondřej Šefců.

Veřejnost se prostřednictvím expozice seznámí s tím, jak se vyvíjela podoba náměstí, které vzniklo v roce 1348. K vidění budou i snímky archeologických nálezů z výkopů na Václavském náměstí nebo různých kuriozit, jako například alegorického vozu ve tvaru křižníku Aurora, který náměstím projel v roce 1960. Návštěvníci se také dovědí něco více o trolejbusech, které po náměstí krátce jezdily.

Vedle toho budou vystaveny soudobé fotografie náměstí. Budoucnost náměstí naznačí vystavené plány jeho úprav z architektonického ateliéru Jakuba Cíglera.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud