Vadí vám zbytečné zábradlí ve veřejném prostoru Prahy? Požádejte odborníky o odstranění | info.cz

Články odjinud

Vadí vám zbytečné zábradlí ve veřejném prostoru Prahy? Požádejte odborníky o odstranění

Pražané mohou hlavnímu městu posílat podněty na odstranění zbytečných zábradlí. Návrhy mohou zasílat na e-mailovou adresu klandr@ipr.praha.eu. Uvedl to Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje (IPR), který bude podněty sbírat a vyhodnocovat. Letos se magistrát chystá odstranit například všechna zábradlí u stanice I.P. Pavlova.

"Podněty od občanů vyhodnotíme. Některá zdánlivě nesmyslná zábradlí mohou mít svůj důvod. Už dnes ale víme o desítkách přebytečných zábradlí," uvedl Boháč.

Seznam s návrhy na odstranění zábradlí následně institut zašle magistrátu a Technické správě komunikací. Ty rozhodnou, zda budou ta která zábradlí odstraněna, nebo ponechána.

Jako první by ještě letos mohla zmizet zábradlí v okolí zastávky I.P. Pavlova. Důvodem je zlepšit průchodnost vytíženého dopravního uzlu. Kvůli vyšší bezpečnosti pak má být zvednuta a s chodníky vyrovnána úroveň vozovky v Jugoslávské ulici v místě, kudy auta projíždějí z Legerovy do Lublaňské.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>> 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud