Víkend ve znamení dopravních výluk. V centru Prahy nepojedou tramvaje a zavřou metro na Muzeu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Víkend ve znamení dopravních výluk. V centru Prahy nepojedou tramvaje a zavřou metro na Muzeu

Víkend ve znamení dopravních výluk. V centru Prahy nepojedou tramvaje a zavřou metro na Muzeu

 V centru Prahy bude téměř celý víkend částečně přerušen provoz tramvají v oblasti křižovatky ulic Spálená a Lazarská. V neděli pak čeká Pražany a turisty přerušení tramvají na trati kolem Pražského hradu. Důvodem uzavírek je údržba tratí. Vyplývá to z informací na webu pražského Dopravního podniku.

Tramvaje v sobotu přes den nepojedou ve směru od Karlova náměstí, od budovy soudu, směrem do Lazarské a rovně Spálenou ulicí k zastávce Národní třída. Například tramvaje linky 2 ve směru od Nádraží Braník v úseku Palackého náměstí (na Rašínově nábřeží) - Národní divadlo (na Smetanově nábřeží) budou jednosměrně odkloněny přes zastávku Jiráskovo náměstí. Linky 3 a 6 budou odkloněny obousměrně a linky 5 a 14 se rozdělí na dvě části. Změny se dotknou i linek 18, 22 a 23.

V noci ze soboty na neděli budou změněné trasy nočních tramvajových linek, a navíc pojede mezi Lazarskou a Strossmayerovým náměstím náhradní autobusová linka X91.

V neděli pak bude zcela zastaven provoz v Lazarské a Jindřišské ulici. Přes Václavské náměstí mezi zastávkami Lazarská - Jindřišská nepojedou tramvaje v obou směrech od 04:30 do 18:00. Uzávěra se dotkne linek 3, 5, 6, 9, 14.

Kromě toho čeká Pražany a turisty přerušení provozu tramvají na trati kolem Pražského hradu. Od 07:30 do 17:00 nepojedou tramvaje v obou směrech v úseku Malovanka - Brusnice - Chotkovy sady. Linky 22 a 23 jsou odkloněny přes zastávky Hládkov, Hradčanská a Chotkovy sady a historická linka 41 přes zastávky Prašný most, Hradčanská a Chotkovy sady.

Navíc bude v centru Prahy po celý víkend pro cestující uzavřena kvůli opravám stanice metra Muzeum na lince A. Vlaky jí v obou směrech budou jen projíždět.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.