Vítr utrhl střechu na Výstavišti. Návštěvníkům se zavřel i Pražský hrad a ZOO | info.cz

Články odjinud

Vítr utrhl střechu na Výstavišti. Návštěvníkům se zavřel i Pražský hrad a ZOO

Pražští hasiči zaznamenali od půlnoci kvůli silnému větru 100 výjezdů, další rychle přibývají. Kvůli uvolněné střeše museli být evakuováni lidé z Průmyslového paláce na Výstavišti, kde se koná Designblok. Jinak hasiči většinou odklízejí popadané stromy, větve nebo uvolněné plechy. Vše se zatím obešlo bez zranění. Zavřená dnes zůstala pražská zoo, kde vítr poškodil seník a vyhlídku. Preventivně byl uzavřen i Pražský hrady. Bez problémů je provoz na pražském letišti, žádná omezení nehlásí ani pražský dopravní podnik.

Na Průmyslovém paláci se uvolnil kus střechy. "Byla vymezena nebezpečná zóna 50 metrů od objektu. Evakuace osob proběhla před naším příjezdem," uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská. Počasí tak narušilo 19. ročník přehlídky Designblok. Organizátoři na svém facebooku uvedli, že až do odvolání je uzavřený celý výstavní prostor. "Jakmile se počasí umoudří, zase otevřeme," slíbili.

Vítr vyvrátil stromy například na Strossmayerově náměstí. "Tato událost už je vyřešená. Zasahujeme ale na jiných místech, většinou se jedná o výjezdy technického charakteru. Pomáhají nám také dobrovolní hasiči," řekla Suchánská.

Pražská zoo dnes zůstane zavřená, rozhodl ráno její ředitel Miroslav Bobek. Vítr odnesl dvě třetiny střechy seníku a poškodil vyhlídku. "Vyvrácené jsou i některé stromy. Nemáme ale hlášeny žádné ztráty zvířat ani zranění lidí. Důvody uzavření zahrady jsou především preventivní," sdělil Bobek ČTK.

Bez komplikací zatím funguje pražské letiště. "Nezaznamenali jsme ani to, že by se některý pilot rozhodl z preventivních důvodů přistát na jiném letišti," sdělila ČTK mluvčí letiště Marika Janoušková.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud