Výstavba projektu Smíchov City se blíží. Začít by mohla ke konci roku | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Výstavba projektu Smíchov City se blíží. Začít by mohla ke konci roku

Výstavba projektu Smíchov City se blíží. Začít by mohla ke konci roku

Developerská skupina Sekyra Group dostala důležité povolení k výstavbě nové čtvrti na Smíchově. Projekt zahrnuje i výstavbu bytů. Jen zahajovací etapa bude stát kolem tří miliard korun.

Pokud by se pro povolování staveb používal semafor, tak developerské skupině Sekyra Group s výstavbou nové čtvrti kolem smíchovského nádraží právě skočila po červené oranžová. Developer totiž získal důležité územní rozhodnutí pro stavbu. Ještě však není pravomocné. Následovat bude už jen zelená barva v podobě stavebního povolení. V projektu vznikne velké množství bytů, kanceláří, obchodů i parků.

„Dokumentaci ke stavebnímu povolení na první etapu projektu Smíchov City máme již hodně rozpracovanou, takže věříme, že o něj budeme moci brzy zažádat,“ řekl výkonný ředitel Sekyra Group Leoš Anderle. Pokud všechno poběží dobře, bude moci developer začít stavět ještě koncem roku.

Více na E15.cz

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.