Zapomenutý Smíchov. 44 fotografií z míst, kde minulost záhy ustoupí nové čtvrti | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zapomenutý Smíchov. 44 fotografií z míst, kde minulost záhy ustoupí nové čtvrti

Zapomenutý Smíchov. 44 fotografií z míst, kde minulost záhy ustoupí nové čtvrti

Jedna z posledních klasických sběren, jakých dřív bývaly na pražské periferii desítky, legendární sportbar, ztracený hrázděný domek i nádražní budovy z 19. století, které pamatují soupeření dvou konkurenčních smíchovských nádraží. Všechny tyhle stavby zmizí, až se na více než 200 tisících metrů čtverečních drážních pozemků mezi Knížecí a Smíchovským nádražím postaví nová čtvrť Smíchov City. 

Stavět – přinejmenším tedy bourat – by se Na Knížecí mohlo začít už koncem roku 2018. V Centru architektury a městského plánování v Emauzích začíná v úterý výstava, na níž si lze Smíchov budoucnosti prochodit ve virtuální realitě, my ale zůstali na břehu levém a s předstihem zmapovali, jak obrovské rumiště vypadá dnes.

Objevili jsme unikátní ekosystém, o jehož existenci nemají tušení ani kravaťáci z okolních kanceláří, ani mnozí Smíchováci. A lidé uvnitř – bezdomovci, ale ani podnikatelé – zase zjevně nemají zprávy zvenčí: „Že by začali stavět už příští rok? To se nám nezdá, to nemůžou stihnout.“ Dodejme, že posudek vlivu na životní prostředí už první etapa projektu získala.

Na to, jak dnes zapomenuté město ve městě vypadá, se podívejte v naší galerii:

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.