Zapomenutý Smíchov. 44 fotografií z míst, kde minulost záhy ustoupí nové čtvrti | info.cz

Články odjinud

Zapomenutý Smíchov. 44 fotografií z míst, kde minulost záhy ustoupí nové čtvrti

Jedna z posledních klasických sběren, jakých dřív bývaly na pražské periferii desítky, legendární sportbar, ztracený hrázděný domek i nádražní budovy z 19. století, které pamatují soupeření dvou konkurenčních smíchovských nádraží. Všechny tyhle stavby zmizí, až se na více než 200 tisících metrů čtverečních drážních pozemků mezi Knížecí a Smíchovským nádražím postaví nová čtvrť Smíchov City. 

Stavět – přinejmenším tedy bourat – by se Na Knížecí mohlo začít už koncem roku 2018. V Centru architektury a městského plánování v Emauzích začíná v úterý výstava, na níž si lze Smíchov budoucnosti prochodit ve virtuální realitě, my ale zůstali na břehu levém a s předstihem zmapovali, jak obrovské rumiště vypadá dnes.

Objevili jsme unikátní ekosystém, o jehož existenci nemají tušení ani kravaťáci z okolních kanceláří, ani mnozí Smíchováci. A lidé uvnitř – bezdomovci, ale ani podnikatelé – zase zjevně nemají zprávy zvenčí: „Že by začali stavět už příští rok? To se nám nezdá, to nemůžou stihnout.“ Dodejme, že posudek vlivu na životní prostředí už první etapa projektu získala.

Na to, jak dnes zapomenuté město ve městě vypadá, se podívejte v naší galerii:

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud