Zastupitelé Prahy 7 budou jednat o Metropolitním plánu. Připomínky k němu mohou podat i obyvatelé | info.cz

Články odjinud

Zastupitelé Prahy 7 budou jednat o Metropolitním plánu. Připomínky k němu mohou podat i obyvatelé

Zastupitelé Prahy 7 se sejdou 23. července na mimořádném zasedání. Vyplývá to z usnesení radních zveřejněném na internetových stránkách Prahy 7. Předmětem jednání bude hlavním městem připravovaný Metropolitní plán. Plán by měl předběžně platit od začátku roku 2023 a je jedním z dokumentů, který určuje výstavbu v Praze. Připomínky k němu mohou až do 26. července podávat rovněž obyvatelé.

„Na mimořádném zasedání zastupitelstva Prahy 7 proběhne veřejné projednání a schválení připomínek městské části k Metropolitnímu plánu,“ potvrdil mluvčí radnice Martin Vokuš.

Radní Prahy 7 Lenka Burgerová (Praha 7 Sobě) již v květnu ČTK sdělila, že na návrhu plánu oceňuje, že umožňuje vznik tzv. města krátkých vzdáleností, kdy lidé nemusí dojíždět auty, zabraňuje stavbě výškových budov ve vilových čtvrtích nebo umožňuje rozvoj břehů Vltavy. "V případě Prahy 7 už víme, že budeme připomínkovat rozsah individuální protipovodňové ochrany, aby v ohrožených územích nebylo možné stavět více, než je už povoleno, dále budeme připomínkovat ochranu velkých parkových ploch, aby se v nich bez problémů daly postavit drobné pavilónové stavby jako třeba altány," uvedla.

Připomínky mohou lidé přinést do 26. července na podatelnu magistrátu a rovněž na detašované pracoviště magistrátu v Institutu plánování a rozvoje (IPR) a jeho centru CAMP ve Vyšehradské ulici. Připomínky může podat kdokoliv bez ohledu na trvalé bydliště včetně mimopražských. Kdy magistrát společně s IPR připomínky vyřeší, bude záležet na jejich množství. Připomínky bude vyřizovat magistrát, a to jako pořizovatel Metropolitního plánu, společně s IPR.

Kolem nového plánu v minulosti panovaly spory, kvůli nimž skončil v čele IPR Petr Hlaváček a dočasně také hlavní autor nového plánu Roman Koucký. Nakonec se do čela týmu, připravujícího plán, po vítězství ve výběrovém řízení vrátil. Příprava však nabrala zpoždění. Původně měl platit už od roku 2020, poslanci lhůtu prodloužili o tři roky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud