Právě se stalo | info.cz

Právě se stalo

Turecko plánuje v takzvané bezpečné zóně na severu Sýrie zřídit dvanáct pozorovacích stanovišť. Prezident Erdogan zároveň varoval, že Ankara zasáhne, pokud syrská vláda „udělá chybu.“

reuters.com • 16:23

Státní dluh ke konci září vzrostl na 1,685 bilionu korun. Oproti loňskému roku se tak zvýšil o 63,2 miliardy korun. K nárůstu dluhu vedla především snaha získat finanční prostředky na splátky státních dluhopisů. Z dlouhodobého hlediska nicméně podle ministerstva financí státní dluh klesá.

15:32

Zoltán Andruskó, který zprostředkoval vraždu slovenského novináře Jána Kuciaka, uzavřel dohodu o vině a trestu s prokurátorem. Andruskóovi, jehož výpověď byla pro vyšetřování klíčová, by tak mohl být uložen podstatně nižší trest. Dohodu ještě musí potvrdit soud.

14:12

Česká republika uspěla ve sporu s insolvenčním správcem zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe. Vrchní zemský soud v Mnichově potvrdil, že správce musí zajistit, aby byly daňové pohledávky českých správních orgánů splaceny přednostně. Česká republika tak v insolvenčním řízení neztratí svůj status zajištěného věřitele.

11:59

Podle Evropské novinářské federace jsou česká média vystavena tlaku veřejnosti i politiků. Federace navíc varuje před úzkým propojením některých médií s premiérem Andrejem Babišem. Na zprávu mezinárodních expertů upozornil server irozhlas.cz.

9:24

Články odjinud

Články odjinud