Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Advokát Líbal láká podnikatele do Portugalska. Blažek už v Lisabonu nafotil kampaň, uvažuje i o online obchodu

Advokát Líbal láká podnikatele do Portugalska. Blažek už v Lisabonu nafotil kampaň, uvažuje i o online obchodu

Šéf pražské kanceláře PwC Legal Bořivoj Líbal loni naplno rozběhl Česko-portugalskou obchodní komoru, kterou vede. S novým projektem se mu daří, využívá svou znalost Lisabonu, ve kterém studoval a to, že plynule mluví portugalsky. Například oděvní značka Blažek nafotila v Lisabonu svou nejnovější kampaň a v souvislosti s portugalským trhem zvažuje i další plány.

„Lisabon znám určitě lépe než Prahu a všichni podnikatelé, kteří tam se mnou už byli, si ho zamilovali a chtějí tam jet znovu. Trik na úspěch je jednoduchý, smrsknu svou znalost Lisabonu do prodlouženého víkendu,” říká v rozhovoru pro INFO.CZ Bořivoj Líbal. 

„Loni Portugalsko takto okouzlilo třeba Ladislava Blažka. Znali jsme se už dříve, navíc PwC Legal jeho společnosti poskytuje vybrané právní služby. Do Lisabonu jsme však jeli cíleně vybrat zajímavá místa, kde by mohl fotit a natáčet. Vznikla z toho nakonec kampaň na jaro a léto, která ostatně stále běží,” dodává.

A Ladislav Blažek jeho slova potvrzuje: „Pan Líbal, tak jak jsem ho měl možnost poznat, funguje jako profesionál, bez ohledu na to, jestli se zrovna zabývá právními záležitostmi nebo aktivitami v rámci Česko-portugalské obchodní komory, tudíž spolupráce nám funguje skvěle. Je naprosto evidentní, že v Lisabonu je na domácí půdě a díky jeho entuziasmu a znalostem portugalských reálií je schopen pro tuto zemi nadchnout asi každého včetně mě, který do té doby sice Lisabon jako turista a golfista znal, ale zdaleka ne způsobem, jakým ho díky němu znám dnes.”

Právě s portugalskou metropolí tak Blažek spojil svou nejnovější kampaň. „Lisabon a jeho moderní architektura, romantická zákoutí, atlantické pláže nebo přístav nám poskytly ideální kulisy pro focení a filmování této kampaně,” říká Ladislav Blažek a dodává, že kampaň Blažek travel journal JL 2018 má velkou sledovanost na sociálních sítích a prodej kolekce se v meziročním srovnání zvýšil.

„Naši návrháři na této kolekci spolupracovali se světově proslulými italskými výrobci látek Cerruti a Loro Piana a naším cílem bylo ukázat exkluzivitu těchto skvělých materiálů v reálném životě. Konkrétně obleky jsme ušili z odlehčené merino vlny nebo její směsi s mohérem, který je do horkého léta naprosto bezkonkurenční. Len z Normandie a egyptská bavlna pak dominují převážně v košilích nebo blejzrech,” popisuje Blažek.

Zacílí Blažek na Portugalsko nový online obchod?

Pro Blažka je portugalský trh zajímavý, staví se k němu podle svých slov velmi pozitivně: „Nicméně do budoucna bych velmi rád naši pasivní obchodní bilanci vyrovnal. Již 25 let zde nakupujeme zejména vlněné látky s příměsí pružného vlákna lycry a rovněž zde zadáváme výrobu obuvi do kolekce Blažek jeans. Moje zkušenosti s našimi portugalskými partnery jsou tedy dlouhodobé a opravdu velmi dobré.”

A Ladislav Blažek pro INFO.CZ naznačuje i své další plány: „Pro portugalské muže je velmi důležité vypadat a cítit se dobře. Kultura oblékání je tady tradičně velmi vysoká. Kupní síla se stále  zvyšuje a konkurence v našem segmentu dosažitelného luxusu není příliš velká. Dovedu si tedy  představit, že na tento trh zacílíme náš nový mezinárodní online obchod, který v současné době  intenzivně připravujeme.”

 

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1