Advokáti dál povyšují a nabírají. Nové partnery hlásí Deloitte i Dvořák s Hagerem, posílili i v Arrows | info.cz

Články odjinud

Advokáti dál povyšují a nabírají. Nové partnery hlásí Deloitte i Dvořák s Hagerem, posílili i v Arrows

Advokáti dál povyšují a nabírají. Nové partnery hlásí Deloitte i Dvořák s Hagerem, posílili i v Arrows
 

S koncem letních prázdnin bývají tradičně spojeny i nové pracovní výzvy. Řada advokátních kanceláří tak hlásí nové posily, někteří právníci se dočkali významných povýšení. Například advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák nově řídí Jiří Novák mladší. Kancelář Deloitte Legal zase nedávno jmenovala lokální partnerkou advokátku Jaroslavu Kračúnovou. Ta tak přibyla do výhradně mužské společnosti, když doplnila dosavadních sedm partnerů v čele s Janem Spáčilem.

Jaroslava Kračúnová zároveň šéfuje týmům Business Integrity a Technology. „Má více než deset let zkušeností v obchodním právu. Soustředí se mimo jiné na občanskou a trestní odpovědnost vedení firem, trestní odpovědnost právnických osob a podnikové řízení,” představuje ji firma.

Podle řídícího partnera kanceláře Jana Spáčila pak: „posunula tradiční hranice právních disciplín do specializovaných oblastí poradenství. Vedla týmy forenzního vyšetřování velkých českých a evropských firem nebo rozsáhlé projekty v oblasti ochrany osobních dat a GDPR.”

Erbsová přešla do Arrows

Deloitte naopak přišel o advokátku Hanu Erbsovou. Ta nyní působí v kanceláři Arrows, je její hlavní specialistkou na daňové právo.

„V naší pražské kanceláři bude mít díky své vysoké daňové expertize na starosti práci na nejsložitějších daňových kauzách a doplní i náš trestní tým. Dojde tak k propojení daňové oblasti a trestního práva, což považujeme za logický krok,” uvedl v této souvislosti řídící partner Pavel Staněk.

„Ve své praxi se zaměřuje na poradenství klientům ve všech záležitostech, které se týkají daní, od kontrol finančních úřadů až po navazující soudní řízení. Věnuje se také daňovým a právním otázkám souvisejícím s kryptoměnami,” představuje Erbsovou dále kancelář.

Krampera partnerem Dvořák Hager & Partners

Nové obsazení partnerské pozice nedávno ohlásila i kancelář Dvořák Hager & Partners. Ta povýšila Jana Kramperu. „Honza je skvělý advokát a odborník v oblasti soudních sporů. Úspěšně zastupoval řadu našich významných klientů a jeho postup na pozici partnera je logickým vyústěním jeho dlouhodobé precizní práce,” uvedl v této  souvislosti řídící partner Stanislav Dvořák.

Krampera, který v kanceláři působí od roku 2009, se vedle oddělení soudních sporů a arbitráží věnuje například i práci se studenty, organizuje totiž pro ně každý rok takzvaný moot court, neboli simulované soudní řízení.

Dvořák Hager & Partners se ale během letních prázdnin rozrostla také o tři zcela nové právníky. Jde o Elišku Miklíkovou, Ondřeje Šudomu a Davida Fabiána.

Všichni mají zkušenosti z jiných advokátních kanceláří a věnují se například obchodnímu právu. Miklíková naposledy působila v Urban & Hejduk, Šudoma v CMS Cameron McKenna a Fabián v PwC Legal.

Kučera partnerem CHSH Kališ & Partners

Svou partnerskou struktura rozšířila také kancelář CHSH Kališ & Partners, do níž nově nastoupil advokát David Kučera.

„Na pozici partnera bude David zodpovědný za poskytování právních služeb v oblasti informačních technologií, compliance a práva hospodářské soutěže,” uvedla kancelář.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud