Advokáti mění šéfy: Končí dva místopředsedové, do vedení míří Novotná. Velká advokacie posiluje | info.cz

Články odjinud

Advokáti mění šéfy: Končí dva místopředsedové, do vedení míří Novotná. Velká advokacie posiluje

Česká advokátní komora (ČAK) má po včerejšku dva nové místopředsedy. Do dosud výlučně mužské společnosti míří žena, místopředsedkyní komory se stala Monika Novotná, která je partnerkou kanceláře Rödl & Partner. Dalším novým místopředsedou bude Radim Miketa, jenž se dosud věnoval zejména vzdělávání advokátů. Nahrazují Františka Smejkala a Petra Poledníka, kteří zůstávají v představenstvu ČAK.

Předseda České advokátní komory Vladimír Jirousek a místopředsedové Tomáš Sokol a Robert Němec budou ve svých funkcích pokračovat další dva roky. Poté proběhnou nové volby představenstva. O změnách informovala Česká advokátní komora na Twitteru s odkazem na Advokátní deník.

Radim Miketa bude nově dohlížet na brněnskou pobočku, fakticky tak střídá Petra Poledníka, který tuto agendu dosud vykonával. „Má nadále na starost i vzdělávací procesy ČAK, a to jak koncipientské, tak advokátů, řízení činnosti regionálních zástupců ČAK a dohled nad odborem matriky ČAK,“ dočteme se v Advokátním deníku.

Monika Novotná by měla v nové funkci využít svou odbornou specializaci, tedy finanční a daňové právo: „Bude pověřena dohledem nad chodem ekonomiky a hospodaření ČAK, včetně přípravy jejího rozpočtu, dále povede rozpočtový a hospodářský výbor ČAK, dohlížet bude i na činnost hospodářského a organizačního odboru ČAK.

Znamená to i to, že ve vedení komory o něco posílí takzvaná velká advokacie, Rödl & Partner totiž patří k největším firmám svého druhu na trhu. Tradičně vyhrává v oblasti daňového práva ocenění Právnická firma roku. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud