Advokátní kancelář s tržbami přes 130 milionů mění letos podruhé název. Odcházejí i dva partneři | info.cz

Články odjinud

Advokátní kancelář s tržbami přes 130 milionů mění letos podruhé název. Odcházejí i dva partneři

Advokátní kancelář Eversheds Sutherland Dvořák Hager na začátku září vynechala ve svém názvu v Česku i na Slovensku jména řídících partnerů Stanislava Dvořáka a Bernharda Hagera. „Změnou názvu dáváme najevo mezinárodní směřování kanceláře a příslušnost k jedné z nejvýznamnějších právnických firem na světě. Žádné změny však nenastávají ohledně vlastnictví naší kanceláře, ani ohledně kontaktních osob či údajů, které zůstávají v platnosti,“ uvedla kancelář v klientském oznámení, které má INFO.CZ k dispozici. Ke změně oficiálního názvu dochází letos již podruhé, a to půl roku po první změně.

V České republice se tak kancelář nově oficiálně jmenuje Eversheds Sutherland, advokátní kancelář, s.r.o., na Slovensku pak Eversheds Sutherland, advokátska kancelária, s.r.o.

Kancelář rovněž následně uvedla, že z firmy ke stejnému datu odcházejí dosavadní partneři Veronika Odrobinová a Lukáš Zahrádka.  

Kancelář s více než 50 právníky a loňskými tržbami přes 130 milionů korun do letošního roku vstupovala pod názvem Dvořák Hager & Partners, od prosince ale byla součástí globální sítě Eversheds Sutherland. Její značku začala kancelář používat letos. V oficiálním předělaném názvu, k němuž přistoupila v březnu, ale dál figurovala příjmení Dvořáka a Hagera. Nyní je firma vypustila i tam.

„Eversheds nás nekoupili, kancelář jsme nechtěli a nechceme prodávat. Jsme součástí jedné organizace, ať už jde o standardy péče o klienty, sdílení informací či interní vzdělávání a výměnné pobyty,“ popisoval Stanislav Dvořák v rozhovoru pro INFO.CZ.

„Finančně ale nejsme s britskou kanceláří propojeni, pořád tak platí, že si rozdělujeme to, co si tady vyděláme,“ dodal. Letos pak kancelář rovněž rozšířila svou vlastnickou strukturu, společníkem se nově stal Tomáš Procházka.

„S Eversheds spolupracujeme už pět let. Původně jsme skutečně byli motivováni tím, abychom, stejně jako od jiných zahraničních kanceláří, s nimiž jsme spolupracovali, získali práci ze zahraničí. Zakázek, na kterých jsme s Eversheds spolupracovali, bylo stále více. Poznali jsme, že nám vyhovuje styl práce i kultura této firmy, důraz na klientský servis a inovace v právních službách. Z Eversheds se stal náš hlavní mezinárodní partner a my jsme pro ně působili v Česku a na Slovensku v pozici „best friend“. Postupně jsme je ale vnímali nejen jako zdroj práce, ale rovněž jako partnera. Spolupráce se tak stala součástí naší kultury, našeho růstu a toho, kam chceme firmu posouvat,“ popisoval pak Dvořák důvody spojení.

„Pro Eversheds je klíčové mít pokrytí ve všech jurisdikcích, které jsou pro jejich klienty relevantní. Vyplnili jsme tak bílé místo v Evropě. My můžeme i nadále spolupracovat na úžasných zakázkách za mezinárodní sazby a s lidmi, od nichž se můžeme mnohé naučit. Pořád více ale jde i o ten nefinanční a obtížně kvantifikovatelný rozměr spolupráce. Eversheds mají obrovské zdroje a v mnohém vidí dál,“ řekl rovněž.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud