Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Advokátní sazby porostou. Trh se pere o dobré právníky a kanceláře je musí zaplatit

Advokátní sazby porostou. Trh se pere o dobré právníky a kanceláře je musí zaplatit

Advokátní trh čekají významné pohyby. Kancelář Wolf Theiss, která do svých řad nedávno získala bývalého ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a přední expertku na firemní kriminalitu Jitku Logesovou, chce totiž výrazně růst. Její pražská pobočka by se měla minimálně ztrojnásobit. Nové lidi nabírají i nedávno vzniklé kanceláře. Už nyní si přitom firmy stěžují na nedostatek kvalitních uchazečů o práci, zejména začínajících advokátních koncipientů. Potřeba nových pracovníků tak bude mít logicky vliv na nástupní mzdy a tím patrně také na hodinové sazby a další advokátní odměny.

Nová partnerka původem rakouské advokátní kanceláře Wolf Theiss Jitka Logesová to v rozhovoru pro INFO.CZ oznámila jen tak mimoděk. Firma, do které společně s bývalým ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO) před pár týdny nastoupili, aby vybudovali nový tým korporátních investigací, hodlá v Praze významně růst, během dvou až tří let bude potřebovat minimálně dalších 24 právníků.

„Pražská kancelář by teď měla podstatným způsobem a velmi rychle růst, minimálně se v horizontu dvou až tří let ztrojnásobí,” uvedla Jitka Logesová s tím, že v současnosti má Wolf Theiss v Praze 12 právníků.

O kolik peněz si dnes řekne začínající koncipient?

Sehnat takové množství nových lidí na českém, respektive pražském, trhu nebude v současné situaci vůbec jednoduché. Prakticky všechny větší advokátní kanceláře si totiž stěžují na nedostatek kvalitních uchazečů o zaměstnání, zvláště mezi začínajícími advokátními koncipienty.

Logicky to pak má vliv na nástupní mzdu, kterou požadují. Ta se tak bude, soudě podle informací z trhu, v případě čerstvých absolventů právnických fakult s minimem praktických zkušeností pohybovat někde na úrovni průměrné mzdy, začínat bude zhruba na úrovni 30 tisíc korun. S dalšími zkušenostmi pak finanční požadavky logicky porostou, a to klidně i na dvojnásobek.

Zkušenější právníci s praxí, kteří již za sebou mají advokátní zkoušky a také několik let v právním byznysu, si přitom mohou říci ještě o daleko vyšší částky, u těch nejlepších půjde i o 100 tisíc korun a více.

Takové finanční požadavky samozřejmě znamenají pro advokátní kanceláře rovněž potřebu výrazných příjmů. Logicky tak mohou postupně zdražovat své služby, ať již ceny počítají na základě hodinových sazeb, prostřednictvím pevně dané výsledné odměny, nebo třeba kombinací obou těchto způsobů.

Sniehotta Legal se rozšiřuje o dalšího společníka

O nové lidi má totiž zájem nejen Wolf Theiss, personálně se rozšiřují také další kanceláře. Například nově vzniklá firma Sniehotta Legal, která se hodlá v průběhu času podle slov jejího zakladatele Michala Sniehotty zařadit mezi středně velké hráče, mění svou vlastnickou strukturu, v listopadu do ní nastupuje nový společník Lukáš Vajda.

„Přechází k nám z Deloitte Legal, dlouhodobě působil v kanceláři Brož, Sokol, Novák. Dále je například členem sekce pro trestní právo České advokátní komory. Z toho vyplývá i jeho specializace na trestní právo, trestní odpovědnost právnických osob a obecně compliance. Zaměřuje se však i na pracovní a zdravotnické právo a zejména zastupování klientů v soudních řízeních,” potvrdil pro INFO.CZ Michal Sniehotta.

Nedávno kancelář posílili ještě advokát Jan Tulis a daňová specialistka Monika Galambosi. Díky Tulisovi, který sídlí v Brně, tak kancelář rozšířila svůj záběr intenzivněji i na Moravu a Slezsko.

„Ve Sniehotta Legal bude mít na starosti především zastupování klientů kanceláře v soudních řízeních a poskytování právního poradenství v sektoru nemovitostí a dopravy,” uvedl Sniehotta s tím, že se Tulis dlouhodobě specializuje například na letecké právo.

„Monika Galambosi je významnou posilou pro náš daňový tým. Věříme, že u nás zúročí své bohaté zkušenosti s poradenstvím v oblasti nepřímých daní. Měla by rovněž být zodpovědná za poradenství cizincům,“ popsal dále Michal Sniehotta.

Posilují ale i další

S personální novinkou se v poslední době pochlubila například kancelář Schönherr, pro níž začal pracovat advokát Jiří Marek, který do mezinárodní firmy nastoupil z Řanda Havel Legal. „Jiří se zaměřuje na oblast práva obchodních společností/fúzí a akvizic, bankovnictví, financí a kapitálových trhů, energetického práva a mediálního práva,” uvedla kancelář.

Nástupy nových lidí v poslední době pravidelně oznamuje například i nová a ambiciózní kancelář Arrows, která vznikla na začátku letošního roku fúzí třech menších právních firem a výrazná je zejména v regionech.

Současné posuny na advokátním trhu a nával práce však mají vliv i na neprávní profese, pracující v tomto oboru. Například z White & Case tak do již zmíněné pražské kanceláře Schönherr přešla Tereza Bečanová, její nová business development managerka.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1