Články odjinud

Armádě 200 právníků se daří. Havel & Partners loni prodali právní služby za více než půl miliardy

Armádě 200 právníků se daří. Havel & Partners loni prodali právní služby za více než půl miliardy

Advokátní kancelář Havel & Partners zvýšila loni svůj obrat za čisté právní služby na 550,8 milionu korun, což je meziročně o osm procent více. Čistý obrat celé skupiny Havel & Partners, i se spolupracující inkasní agenturou Cash Collectors, činil 639 milionů korun. Zmátořila se přitom také dříve stagnující bratislavská pobočka kanceláře, která se, podle dnes zveřejněných informací, loni opět dostala do kladných čísel.

Kancelář poskytovala své služby hlavně českým a slovenským podnikatelům. „Zejména v oblasti nemovitostních projektů, fúzí a akvizic, právního a daňového strukturování osobního majetku a obchodních sporů. Velmi úspěšně se také rozvíjela trestněprávní praxe v podobě úzké spolupráce s advokátní kanceláří Seifert a partneři,“ popisuje řídící partner skupiny Jaroslav Havel.

Firma má mezi svými klienty, jichž je aktuálně přes 1000, například skoro 50 firem zařazených do žebříku Czech Top 100.

Nejúspěšnější byla pražská kancelář, která, pokud jde o čistý obrat, rostla o 12 procent. Brněnský obrat se navýšil o šest procet. „V loňském roce se nám podařilo vrátit do kladných čísel také kancelář v Bratislavě, kterou jsme po jisté stagnaci v roce 2016 restrukturalizovali, personálně posílili a přesídlili do reprezentativních prostor nového business centra v atraktivní čtvrti Zuckermandel pod Bratislavským hradem,” popsal Havel.

Jde přitom o poslední výsledky, kterých firma dosáhla ještě pod značkou Havel, Holásek & Partners. Se začátkem letošního roku se totiž přejmenovala a nese už jen příjmení svého hlavního zakladatele, který celou skupinu zároveň řídí. Jan Holásek už v kanceláří nepůsobí.

Podle informací, které kancelář uvádí, čítá její tým v České republice a na Slovensku skoro 200 právníků, více než 100 z nich jsou advokáti, což z ní dělá největší českou právní firmu. Celkově, i se spolupracující inkasní agenturou, má 500 spolupracovníků.

 

Články odjinud