Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Armádě 200 právníků se daří. Havel & Partners loni prodali právní služby za více než půl miliardy

Armádě 200 právníků se daří. Havel & Partners loni prodali právní služby za více než půl miliardy

Advokátní kancelář Havel & Partners zvýšila loni svůj obrat za čisté právní služby na 550,8 milionu korun, což je meziročně o osm procent více. Čistý obrat celé skupiny Havel & Partners, i se spolupracující inkasní agenturou Cash Collectors, činil 639 milionů korun. Zmátořila se přitom také dříve stagnující bratislavská pobočka kanceláře, která se, podle dnes zveřejněných informací, loni opět dostala do kladných čísel.

Kancelář poskytovala své služby hlavně českým a slovenským podnikatelům. „Zejména v oblasti nemovitostních projektů, fúzí a akvizic, právního a daňového strukturování osobního majetku a obchodních sporů. Velmi úspěšně se také rozvíjela trestněprávní praxe v podobě úzké spolupráce s advokátní kanceláří Seifert a partneři,“ popisuje řídící partner skupiny Jaroslav Havel.

Firma má mezi svými klienty, jichž je aktuálně přes 1000, například skoro 50 firem zařazených do žebříku Czech Top 100.

Nejúspěšnější byla pražská kancelář, která, pokud jde o čistý obrat, rostla o 12 procent. Brněnský obrat se navýšil o šest procet. „V loňském roce se nám podařilo vrátit do kladných čísel také kancelář v Bratislavě, kterou jsme po jisté stagnaci v roce 2016 restrukturalizovali, personálně posílili a přesídlili do reprezentativních prostor nového business centra v atraktivní čtvrti Zuckermandel pod Bratislavským hradem,” popsal Havel.

Jde přitom o poslední výsledky, kterých firma dosáhla ještě pod značkou Havel, Holásek & Partners. Se začátkem letošního roku se totiž přejmenovala a nese už jen příjmení svého hlavního zakladatele, který celou skupinu zároveň řídí. Jan Holásek už v kanceláří nepůsobí.

Podle informací, které kancelář uvádí, čítá její tým v České republice a na Slovensku skoro 200 právníků, více než 100 z nich jsou advokáti, což z ní dělá největší českou právní firmu. Celkově, i se spolupracující inkasní agenturou, má 500 spolupracovníků.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1