Armádě 200 právníků se daří. Havel & Partners loni prodali právní služby za více než půl miliardy | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Armádě 200 právníků se daří. Havel & Partners loni prodali právní služby za více než půl miliardy

Armádě 200 právníků se daří. Havel & Partners loni prodali právní služby za více než půl miliardy

Advokátní kancelář Havel & Partners zvýšila loni svůj obrat za čisté právní služby na 550,8 milionu korun, což je meziročně o osm procent více. Čistý obrat celé skupiny Havel & Partners, i se spolupracující inkasní agenturou Cash Collectors, činil 639 milionů korun. Zmátořila se přitom také dříve stagnující bratislavská pobočka kanceláře, která se, podle dnes zveřejněných informací, loni opět dostala do kladných čísel.

Kancelář poskytovala své služby hlavně českým a slovenským podnikatelům. „Zejména v oblasti nemovitostních projektů, fúzí a akvizic, právního a daňového strukturování osobního majetku a obchodních sporů. Velmi úspěšně se také rozvíjela trestněprávní praxe v podobě úzké spolupráce s advokátní kanceláří Seifert a partneři,“ popisuje řídící partner skupiny Jaroslav Havel.

Firma má mezi svými klienty, jichž je aktuálně přes 1000, například skoro 50 firem zařazených do žebříku Czech Top 100.

Nejúspěšnější byla pražská kancelář, která, pokud jde o čistý obrat, rostla o 12 procent. Brněnský obrat se navýšil o šest procet. „V loňském roce se nám podařilo vrátit do kladných čísel také kancelář v Bratislavě, kterou jsme po jisté stagnaci v roce 2016 restrukturalizovali, personálně posílili a přesídlili do reprezentativních prostor nového business centra v atraktivní čtvrti Zuckermandel pod Bratislavským hradem,” popsal Havel.

Jde přitom o poslední výsledky, kterých firma dosáhla ještě pod značkou Havel, Holásek & Partners. Se začátkem letošního roku se totiž přejmenovala a nese už jen příjmení svého hlavního zakladatele, který celou skupinu zároveň řídí. Jan Holásek už v kanceláří nepůsobí.

Podle informací, které kancelář uvádí, čítá její tým v České republice a na Slovensku skoro 200 právníků, více než 100 z nich jsou advokáti, což z ní dělá největší českou právní firmu. Celkově, i se spolupracující inkasní agenturou, má 500 spolupracovníků.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.