Benešová navrhla 30 nových soudců, mezi nimi i bývalého advokáta Pitra a Šrytra | info.cz

Články odjinud

Benešová navrhla 30 nových soudců, mezi nimi i bývalého advokáta Pitra a Šrytra

Benešová navrhla 30 nových soudců, mezi nimi i bývalého advokáta Pitra a Šrytra
 

Třicet kandidátů pro jmenování do funkce soudce či soudkyně navrhla vládě ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Nejvíce nových soudců (7) má zamířit k soudům v obvodu Městského soudu v Praze (MěS). Mezi navrženými kandidáty je i jediný advokát, který v minulosti sám stanul před soudem a jako obhájce zastupoval mimo jiné i Tomáše Pitra či Pavla Šrytra.

Plzeňský advokát Pavel Šíma má posílit Okresní soud v Chebu. Šíma přitom zná justici nejen z pozice advokáta, ale také jako obžalovaný. V roce 2008 totiž stanul před soudem, kde čelil obžalobě z podílu na trestné činnosti organizované skupiny obchodníků s drogami.

Krajský soud v Plzni na podzim 2008 však dospěl k závěru, že Šíma nespáchal trestný čin a věc byla nakonec jako možný přestupek postoupena odboru vnitřních věcí plzeňského magistrátu. U něj Šíma dříve působil jako zástupce ČSSD v právní komisi, z níž po podání obžaloby rezignoval. Česká advokátní komora jeho případ uzavřela s tím, že advokátovi měla pouze vytknout nevhodné chování.

Jako advokát Šíma pracoval pro podnikatele Tomáše Pitra a později působil také v týmu obhájců Pavla Šrytra, který čelil obžalobě z podílu na vraždě Antonína Běly.

Co se o Šímovi píše v materiálu pro vládu?

Čtěte pokračování článku na webu Česká justice >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud