Benešová navrhne na nového šéfa Vrchního soudu v Praze Luboše Dörfla, Jan Sváček neuspěl | info.cz

Články odjinud

Benešová navrhne na nového šéfa Vrchního soudu v Praze Luboše Dörfla, Jan Sváček neuspěl

Komise na ministerstvu spravedlnosti dnes vybírala vhodného kandidáta na nového předsedu Vrchního soudu v Praze. Podle důvěryhodných informací INFO.CZ jako prvního v pořadí navrhla současného předsedu Krajského soudu v Ústí nad Labem Luboše Dörfla. Za ním těsně skončil nynější místopředseda Vrrchního soudu v Praze Jan Sváček. Neoficiální informace následně pro INFO.CZ potvrdilo přímo ministerstvo spravedlnosti.

„V dnešním výběrovém řízení na předsedu Vrchního soudu v Praze získal Luboš Dörfl větší počet bodů. Paní ministryně respektuje rozhodnutí komise a navrhne ho panu prezidentovi,“ potvrdil pro INFO.CZ tiskový mluvčí resortu Vladimír Řepka. Finální rozhodnutí tak bude na prezidentovi Milošovi Zemanovi.

„Výběrová komise stanovila pořadí přihlášených uchazečů a sdělila jim ho. Rozdíly byly velmi těsné, dá se tak říci, že uspěli oba,“ prozradil INFO.CZ důvěryhodný zdroj, který si nepřál být jmenován.

Zájem stát se předsedou Vrchního soudu v Praze a nahradit tak od začátku příštího roku v této funkci Jaroslava Bureše měli pouze dva lidé. Současný šéf Krajského soudu v Ústí nad Labem Luboš Dörfl, který u Vrchního soudu v Praze působil už před svým odchodem na sever Čech v roce 2014, a aktuální místopředseda Vrchního soudu v Praze pro trestní úsek a dřívější šéf Městského soudu v Praze Jan Sváček.

Souvislostem této volby jsme se na INFO.CZ opakovaně věnovali a vyzdvihovali kvality obou kandidátů, vzhledem k současné atmosféře ale bylo pravděpodobnější, že uspěje právě Luboš Dörfl.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud