Články odjinud

Deloitte vypouští z názvu kanceláře jména Ambruze a Darka. Ke změně značky se chystají i další právní firmy

Deloitte vypouští z názvu kanceláře jména Ambruze a Darka. Ke změně značky se chystají i další právní firmy

Advokátní kancelář Ambruz & Dark Deloitte Legal zjednodušuje svou značku, napříště půjde už jen o Deloitte Legal. Vychází tak vstříc pozvolnému trendu zkracování názvů a postupného vypouštění jmen zakládajících partnerů z označení společnosti. Její název bude mít identickou strukturu i s dalšími právními firmami z velké čtyřky: KPMG Legal či Pwc Legal. Na přejmenování či změnu loga se ale podle informací INFO.CZ chystají také další velké právní firmy, dojít by k němu mělo v prvních měsících příštího roku.

Kancelář Ambruz & Dark existuje od roku 2001. Nejprve spolupracovala s poradenskou firmou PwC, následně s Deloittem, s nímž se propojila po dvouleté spolupráci v roce 2013. Firmu v současnosti řídí jako vedoucí partner Jan Spáčil, Vladimír Ambruz patří k jejím partnerům.

Nyní už název kanceláře, pro níž má podle oficiálních informací pracovat přes 75 právníků, plně splyne s jednou z firem z velké čtyřky. Oficiálně ponese označení Deloitte Legal s.r.o., advokátní kancelář.

Udrží si i na Českou republiku poměrně rozsáhlou síť poboček, když bude působit vedle Prahy i v Brně, Ostravě, Plzni a v Hradci Králové.

Proč mění název?

„Změnou názvu dáváme najevo jasné směřování kanceláře ve jménu nejmodernějších trendů právního poradenství nad jeho tradiční rámec. Ať už jde o poskytování multioborových komplexních řešení spolu s ostatními odborníky Deloitte, aplikací technologických řešení při poskytování právních služeb či proaktivní projektový přístup ke každodenním potřebám klientů,“ vysvětluje Jan Spáčil.

„Této změně předcházela kampaň Experience the future of law vyjadřující naši připravenost aplikovat technologie a inovace do každodenního byznysu klientů. V rámci Deloitte definujeme právní poradentství zítřka,“ uvádí Spáčil.

Technologiím šéfuje Václav Filip z O2

Kancelář nedávno získala i významnou personální posilu, která ji může právě s technologiemi výrazně pomoci. Jde o Václava Filipa, který v Deloitte Legal nově šéfuje oddělení Práva informačních technologií a elektronických komunikací.

Má zkušenosti z velkých firem. Pro O2 pracoval v Praze a v Mnichově, vedl také právní úsek Českých Radiokomunikací.

„Zkušenosti, které Václav Filip přináší ze specializované podnikové praxe, významně posunou náš tým v oblasti telekomunikací. Zároveň jde o jasné potvrzení naší rostoucí síly v oblasti ICT a TMT,“ říká tak partner Deloitte Legal Martin Bohuslav.

Fantazijní názvy jsou stále častější

K podobnému kroku a posunům v názvu se podle informací INFO.CZ chystají i další velké právní firmy. Oznámit by je měly v prvních měsících příštího roku.

Kanceláře obecně v poslední době přistupují významněji ke zjednodušení svých obchodních značek a častěji se rovněž kloní k takzvaným fantazijním názvům. Zatímco po staletí advokáti umisťovali do názvů firem svá jména, některé firmy od toho postupně ustupují.

Například se začátkem letošního roku se několik menších firem spojilo do značky Arrows. „Abstraktní název jsme zvolili i proto, aby společnost byla prostupná pro naše právníky z hlediska kariérního postupu až k partnerství. Osobně se domnívám, že je lepší stát se partnerem firmy s abstraktním názvem než stát se společníkem firmy, kde ani není jméno nového partnera,“ vysvětloval v rozhovoru pro INFO.CZ výběr názvu kanceláře jeden z jejích partnerů Jakub Dohnal. 

A z podobného důvodu se jmenuje tak, jak se jmenuje, i kancelář Novalia. A nejde například o Marc & partneři. Jak totiž popsal pro INFO.CZ iniciátor jejího vzniku advokát Pavel Marc, chtěl všechno nastavit „moderně a otevřeně“.

Svou roli tedy hraje jak zamýšlené postupné rozšiřování vlastnické a partnerské struktury, tak třeba i následná možnost předání kanceláře zcela novým majitelům či pokračovatelům těch původních.

Změna reality spojená se změnou značky

Jde sice o trend, tradiční názvy spojené se jmény zakladatelů a hlavních partnerů ale patrně stále převažují. Kloní se k nim rovněž řada nově vznikajících a třeba i menších právních firem. Mnoho advokátů totiž bere právě vlastní jméno v brandu právní firmy jako určitou záruku spolehlivosti a osobnosti.

Advokátní kanceláře totiž musejí vyhovět i dosti přísným etickým požadavkům svého řemesla, které stanovuje Etický kodex České advokátní komory. Nesmí tak například kancelář a ani svou činnost jakkoliv znevažovat. Právě advokátní etické předpisy dlouhodobě preferují spíše osobní označení firmy.

Ke změně značky jsou ale právní firmy mnohdy také dotlačeny okolnostmi, respektive musejí zohlednit novou realitu. Často jde právě o spojení se zahraniční společností a rozsáhlejší sítí právních kanceláří, které logicky požadují začlenění či přímo převzetí svého názvu.

Svou roli hraje i přistupování či vystupování jednotlivých partnerů, jejichž příjmení se v brandu vyskytují. Nejvýraznější případ z poslední doby je přejmenování advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners na Havel & Partners.

Havel bez Holáska

K tomuto kroku, který ilustroval postupný rozchod firmy s jedním z jejích zakladatelů Janem Holáskem, došlo na začátku letošního roku.

„Tato změna bude lépe odrážet skutečný stav fungování kanceláře, kterou manažersky řídí Jaroslav Havel spolu s dalšími partnery zodpovědnými za rozvoj jednotlivých právních týmů. Jan Holásek, který firmu spoluzakládal, ukončil své působení společníka již v roce 2014,“ uvedla na konci prosince 2017 firma v tiskové zprávě, v níž změnu oznámila.

„S přejmenováním dojde rovněž k úpravě firemního loga a některých dalších vizuálních prvků, které nicméně navazují na dosavadní vizuální identitu. Ve všech variantách loga kanceláře zůstane i nadále stejná kombinace barev i slogan 'úspěch spojuje',“ dodala s tím, že od začátku roku 2018 paralelně změní i název vzdělávací akademie a slovenské nadace.

Vzhledem k tomu, jak masivně tato kancelář investuje do marketingu a vlastní propagace, nešlo v souvislosti se změnou názvu o malé náklady. Na budově pražského Florentina, kde společnost sídlí, bylo nutné vyměnit výraznou světelnou reklamu.

Firma předelávala rovněž vizitky stovek lidí, stejně jako firemní tašky, desky, bloky, propisky a další materiály. Náklady spojené se změnou názvu tak musely kancelář odhadem vyjít na miliony korun.

A jak to celé bral Jan Holásek? „Měli jsme dohodu o použití jména na tři roky, uplynula koncem minulého roku. Došlo tak ke změně. Beru to neutrálně, věnuji se svým aktivitám. Dohodli jsme se, že to uděláme takto, já si pracuji na svých záležitostech, bývalí kolegové se věnují svým věcem,“ popisoval v květnu v rozhovoru pro INFO.CZ.

 

Vánoce 2018

Vánoce jsou možná jediným svátkem v roce, kdy většina Čechů dodržuje stejné tradice. Zároveň jsou obdobím, kdy se rodiny schází a vyráží na výlety na vánoční trhy po Česku i do zahraničí. A jak slaví narození Ježíše Krista v jiných kulturách? V našem vánočním speciálu najdete kromě zapomenutých tradic také rady na nákup kapra i tipy, do kdy objednat dárky, aby stihly udělat radost pod stromečkem.  

Vánoční zvyky Vánoce v historii Vánoční trhy v Česku Vánoční trhy v zahraničí Počasí na Vánoce Do kdy objednat dárky Jak vybrat ideálního kapra Kam se stromečkem Vánoce u muslimů Vánoce u Romů Vánoce u moře Vánoční tradice ve světě Hlášky z vánočních filmů

10 nejlepších aplikací roku pro Android a iOS

Mobilní svět zaplavuje čím dál víc aplikací, které bojují o pozornost náročných uživatelů. Podívejte se na seznam těch nejlepších, které si můžete stáhnou ať už máte Android nebo iOS. 

Lastpass password manager

Unikátní heslo po nás chce nejen email a platební karta, ale i kdejaká aplikace. Ti, které neustálé zadávání obtěžuje, ale nemusejí zoufat. Stačí si stáhnout správce hesel, který si je bude pamatovat za ně.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Gallery Doctor - Photo Cleaner

Jestliže patříte mezi ty, kteří spoušť fotoaparátu zmáčknete hned několikrát za sebou, ale už nikdy se nedonutíte fotogalerii promazat, je Gallery Doctor přímo pro vás. Podle vašeho nastavení bude automaticky mazat například rozmazané, tmavé, nudné nebo téměř identické fotky.

Pro iOS můžete stáhnout zde

TickTick

Pokud vám vyhovuje "úkolníček", měli byste zkusit Tick Tick. Pomůže vám úkoly roztřídit nebo sdílet, navíc si můžete obsah synchronizovat přes cloud a integrovat ho do svého kalendáře.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zdeLink

Alarmy - Sleep if u can

Těm, kdo jsou schopní zamáčkou tři budíky po sobě a klidně spát dalších několik hodin, může pomoct aplikace Alarmy. Po zazvonění totiž budou muset vykonat několik úkolů, které je zaručeně dostanou z postele.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

WifiMapper

Jestliže nedisponujete velkorysým datovým tarifem a neustále pokukujete po Wi-Fi, může vám WifiMapper a jeho uživatelé, kteří zaregistrují každý hotspot, ke kterému se připojí, ušetřit práci. 

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Pocket Casts

Aplikace k poslechu audio nahrávek nebo ke sledování videí, kterou si můžete upravit k obrazu svému. Automaticky vám stáhne nejnovější díly vaše oblíbeného seriálu například těsně před tím, než vstanete. Případně vám smaže to, co už jste slyšeli nebo viděli.

Pro Android můžete stáhnout zde

iTranslate Converse

Asi nikdo na světe nezná všechny jazyky a pokud si chcete popovídat i tam, kde si se základními světovými jazyky nevystačíte, budete potřebovat pomocníka. A právě iTranslate Converse vám s překladem v reálném čase pomůže.

Pro iOS můžete stáhnout zdeLink

Adobe Photoshop Lightroom CC

Rádi byste upravili fotky z telefonu na profesionálnější úrovni? Pak určitě využijete zjednodušenou verzi klasického a notoricky známého Photoshopu. Pokud si nevystačíte ze základními funkcemi, které jsou zdarma, můžete si další přikoupit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Greenify

Aplikace, které během dne používáte, mohou váš telefon zbytečně vybíjet. Aplikace Greenify vám je ale zbytečně vypínat nebude, uvede je totiž do „hibernace“, tak nebudou zbytečně aktivní, ale na druhou stranu budou okamžitě k dispozici kdykoli si vzpomenete.

Pro Android můžete stáhnout zde

Songkick Concerts

Díky Songkick už žádnému milovníku hudby neutečou koncerty jeho oblíbených kapel. Aplikace se totiž dokáže inspirovat vaším účtem na Google Play nebo Spotify a upozorní vás na koncerty, které odpovídají vašemu vkusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link


Nejlepší aplikace roku 2017

Super Mario Run

Kultovní hra Super Mario se konečně objevila i na obrazovkách chytrých telefonů a na úspěch nemusela dlouho čekat. Hru s legendárním instalatérem si nejdříve užívali majitelé iOS, v březnu už byla dostupná i pro systém Android.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Microsoft To-Do

Hromadí se vám úkoly a papírky, které vám je mají připomínat, se záhadně ztrácejí? Tato aplikace vám pomůže, je uživatelsky jednoduchá a navíc dokáže komunikovat s různými platformami, takže už na nic nezapomenete.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

A Normal Lost Phone

Téměř každý už někdy ztratil svůj telefon, teď si ale představte opačnou situaci, najdete nezabezpečený telefon a pokusíte se o jeho majiteli zjistit co nejvíce informací. Tato zvláštní hra, která pověří vaše logické myšlení, je k dispozici jak pro iOS tak pro Android.

Pro Android zde

3477590:article:true:true:true

The Great Courses Plus

Máte před sebou dlouhou cestu vlakem a nevíte čím zabijete čas? Možná využijete zajímavou aplikaci The Great Courses Plus, která vám nabídne zajímavé přednášky předních univerzitních profesorů. Můžete se dozvědět něco o vesmíru přímo od Neila deGrasse Tysona nebo zdokonalit své fotografické dovednosti díky přednášce fotografa National Geographic.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Wemogee

Společnost Samsung dokázala využít popularitu emotikonů a přetransformovala ji do velmi užitečné aplikace Wemogee. Díky této aplikaci může její uživatel komunikovat zcela beze slov, jen za pomoci symbolů. Pro někoho zábava, pro jiného vydatný pomocník.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477553:article:true:true:true

ArtPassport

Pokud nemáte možnost cestovat po světě a osobně si projít nejlepší galerie světa, aplikace ArtPassport vám to umožní. Díky 360° pohledu budete mít pocit, jako byste tato místa plná umění opravdu navštívili.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Google Earth

Nová verze aplikace Google Earth vám pomůže poznat svět. Provede vás nejen městy jako je Londýn, Tokio nebo Řím, dá vám nahlédnou i do singapurských skleníků nebo rozlehlých italských lesů.

Link

Funnel

Aplikace Funnel pro vás nasbírá ty nejdůležitější informace dne. Každou hodinu vybírá ty nejnovější zprávy ze serverů jako je BBC, CBC nebo Fox5, které vám pak dokonce přehraje v audio formátu.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Empower

Máte několik účtů, debetních a kreditních karet a už se vám vaše finance začínají vymykat kontrole? Pořiďte si aplikaci Empower, která vám pomůže sloučit vaše účty a bude za vás sledovat i vaše výdaje.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Focalmark

Pokud vás nebaví psát hashtagy, přesto je ale pod svou fotkou na Instagramu chcete mít, není nic jednoduššího než tuto činnost svěřit aplikaci. Focalmark vygeneruje odpovídající hesla, která pak jen jednoduše zkopírujete ke svému statusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link

FaceApp

Chcete si změnit profilovou fotku a žádná z vašich selfie není dostatečné hezká? Pomůže vám FaceApp. Nejen že vás omladí, ale dokáže vám i vykouzlit úsměv.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477566:article:true:true:true

Clips

Aplikace od společnosti Apple vám usnadní tvorbu vašich videí. Velmi jednoduše vám dovolí kombinovat záběry a fotografie. Celé dílo pak navíc můžete otitulkovat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Marvel: Color Your Own

Tato aplikace potěší především ty, kteří milují komiksy od Marvela a ještě k tomu mají rádi omalovánky. Majitelé iOS si nyní mohou své oblíbené postavy totiž sami vybarvit.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

MeiTu

Zatím co americký a evropských telefonech najdeme aplikace jako Instagram nebo Snapchat, v Asii letí aplikace MeiTu, které se nyní snaží prorazit i na americký trh. Takže pokud toužíte po fotce, na které budete vypadat jako anime postava, tak si ji můžete si ji zdarma stáhnout. I když za cenu, že možná až zbytečně moc odhalíte své soukromí.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477542:article:true:true:true

Elder Scrolls: Legends

Pokud máte rádi karetní hry, Elder Scrolls: Legends je přímo pro vás. Jako počítačová hra už má za sebou slušnou základnu fanoušků, ale až letos je možné jí hrát i na mobilních telefonech. Základní verze je ke stažení zdarma, za dodatečné nákupy si ale budete muset zaplatit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Filtru

Pokud patříte mezi milovníky dobré kávy, tak vás aplikace Filtru vyloženě nadchne. Nejenže vás krok za krokem naučí, jak připravit tu nejlepší kávu, navíc vám i spočítá, kolik jste za den zkonzumovali šálků.

Pro iOS můžete stáhnout zde

3477556:article:true:true:true

Sprinkles

Nová aplikace od společnosti Microsoft tak trochu supluje Snapchat. Obsahuje nejrůznější filtry, kterými můžete vylepšit svojí fotografii, kterou pak můžete umístit na Facebook, Instagram nebo právě Snapchat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Pokémon: Magikarp Jump

Pokud jste propadli lovení Pokémonů, tak by vás mohla zajímat i odpočinková hra Pokémon: Magikarp Jump. Princip je velmi jednoduchý, čím výš dokáže Magikarp s vaší pomocí skočit, tím víc dostanete bodů.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477539:article:true:true:true

Rodičovská kontrola pro Nintendo Swich

Nevíte kolik času tráví vaše ratolest hraním her? Nintendo nabízí velmi precizní aplikaci, která vám o chování vašeho dítěte prozradí mnohé. Dozvědět se můžete, jak dlouho a kdy dítě hraje, ale také co sdílí na sociálních sítích.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Mobile Passport

Dlouhé fronty u přepážek s pasovou kontrolou jsou minulostí. Alespoň pro cestující, kteří si jako cílovou destinaci vybrali jedno z 23 amerických letišť. Právě tam se můžete otravné frontě vyhnout díky aplikaci Mobile Passport, prostřednictví které vyplníte jednoduché celní prohlášení a můžete směle pokračovat ve svojí cestě.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde.

Aplikace na cesty. Co si stáhnout do mobilu, než vyrazíte na dovolenou>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 10818