Do největší právní firmy vstupuje nový společník. Víme, o koho jde | info.cz

Články odjinud

Do největší právní firmy vstupuje nový společník. Víme, o koho jde

Advokátní kancelář Havel & Partners má od začátku září nového společníka. Stal se jím dosavadní partner firmy Petr Kadlec. Velikost jeho podílu činí 2,65 procenta. Z celkem 29 partnerů je tak v současnosti 16 zároveň jejími společníky.

„Petr Kadlec (44) má více než 17 let praxe a specializuje se na veřejné zakázky, právo hospodářské soutěže včetně veřejné podpory a dotací z fondů EU, právo v oblasti informačních technologií, energetiky a životního prostředí a na forenzní právní audity. Má rozsáhlé zkušenosti v oblasti poskytování právních služeb ve veřejném sektoru a v oblasti EU regulace,“ uvedla o Kadlecovi kancelář.

V letech 2007–2010 působil Kadlec na Generálním ředitelství Evropské komise pro hospodářskou soutěž (DG Competition) v Bruselu, kde se podílel na vyšetřování dohod narušujících hospodářskou soutěž a zneužití dominantního postavení včetně účasti na neohlášených místních šetřeních u soutěžitelů v roli forenzního IT experta. Je rovněž členem rozkladové komise Energetického regulačního úřadu. 

„Petr vykazuje dlouhodobě výborné výsledky a pro rozvoj firmy je velkým přínosem. Postup na pozici equity partnera je vyjádřením důvěry a vůle zapojit jej do vedení společnosti na té nejvyšší úrovni. V obecné rovině rovněž potvrzuje náš přístup k internímu kariérnímu růstu, který umožňuje nejlepším právníkům dostat se do vedení firmy a získat podíl na firmě,“ uvedl řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

Vedle něj mají v kanceláři větší podíly třeba Marek Vojáček a Robert Nešpůrek. Ke společníkům advokátní kanceláře Havel & Partners v současnosti patří například také dlouholetý bývalý náměstek ministra spravedlnosti František Korbel či někdejší první místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Robert Neruda.

Jak jsme nedávno psali, skupina Havel & Partners patrně letos utrží nejvíce peněz ve své historii. Podle pololetních odhadů přesáhne i s agenturou Cash Collectors hranici 850 milionů korun, jen za právní služby by to mělo být více než 700 milionů korun. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud