Do Prahy míří exekutoři z východu Evropy a Balkánu. Budou tu hrát fotbal | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Do Prahy míří exekutoři z východu Evropy a Balkánu. Budou tu hrát fotbal

Do Prahy míří exekutoři z východu Evropy a Balkánu. Budou tu hrát fotbal
 

Fotbalové hřiště Motorletu Praha čeká v pátek událost. Odehraje se na něm turnaj soudních exekutorů v kopané. Na akci, kterou organizuje česká Exekutorská komora, přijedou exekutoři z dalších pěti evropských zemí a také nový šéf Mezinárodní unie soudních exekutorů a vykonavatelů Marc Schmitz. „Jde o turnaj v malé kopané exekutorských komor regionu Eurodanube,“ říká pro INFO.CZ prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil.

Na turnaji se druhý červnový pátek utká celkem osm družstev. Vedle zástupců české Exekutorské komory půjde o exekutory z Bulharska, Makedonie, Polska, Rumunska a Srbska.

Své týmy na akci vyšlou také ministerstvo spravedlnosti a Česká advokátní komora. „Tato akce je každoročně organizována jednou z exekutorských komor regionu Eurodanube. Letošní rok přišla řada na naši komoru,“ dodává k tomu Vladimír Plášil.

„Nepochybně nejvýznamnějším hostem bude nově zvolený prezident Mezinárodní unie soudních exekutorů a vykonavatelů (UIHJ) pan Marc Schmitz. Zvolen byl v květnu na tříleté funkční období na jednání Kongresu UIHJ v thajském Bangkoku,“ popisuje Plášil.

Akce proběhne pod záštitou pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO).

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.