Články odjinud

Jak se daří pražským advokátům v Brně? Taylor Wessing má novou pobočku, Brož & Sokol & Novák operují z Přerova

Jak se daří pražským advokátům v Brně? Taylor Wessing má novou pobočku, Brož & Sokol & Novák operují z Přerova

Advokátní kancelář Taylor Wessing má od listopadu opět pobočku v Brně. Druhé největší české město, v němž mimo jiné sídlí Ústavní, Nejvyšší i Nejvyšší správní soud, ale jiné pražské advokáty moc neláká. Silní zde jsou zejména Havel & Partners či Rowan Legal, kanceláře tu mají také firmy jako Deloitte Legal či Arrows. Brož & Sokol & Novák pak Moravu a Slezsko pokrývá z Přerova.

„Je to především strategická poloha Brna, které je centrem moravského regionu a leží na spojnici mezi sousedními zeměmi jako je Slovensko, Polsko a Rakousko. Ve všech těchto zemích má naše advokátní kancelář své pobočky. A vzhledem k časté přeshraniční spolupráci především s Rakouskem je Brno, díky prakticky „dotažené dálnici“, minimálně z rakouské strany, a úzkým vztahům zejména k Dolnímu Rakousku, velmi dobře propojené,“ popisuje pro INFO.CZ partnerka kanceláře Markéta Deimelová motivaci otevřít kancelář i v Brně.

Posily z Advokáti Černá Pole

Právě Markéta Deimelová stojí společně s Erwinem Hanslikem, managing partnerem Taylor Wessing Česká republika, v čele brněnské pobočky. Ta je zatím poměrně malá, pracují v ní dva advokáti a jedna advokátní koncipientka.

Firma už dříve v regionu působila, fakticky se do něj tak teď vrací. Nyní sídlí v paláci Jalta na Dominikánském náměstí.

V případě advokátů jde o Adama Dvořáčka a Lukáše Míšu. „Dvořáček i Míša studovali právo na Masarykově univerzitě v Brně a mají zkušenosti jakožto interní právníci, působili též v pozici asistentů soudců Nejvyššího správního soudu České republiky (Míša) a Nejvyššího soudu České republiky (Dvořáček), mají i dlouholetou praxi v advokacii. Několik posledních let působili společně jako partneři v advokátní kanceláři Advokáti Černá Pole. Jsou stále v kontaktu s právním poradenstvím jak českým, tak i mezinárodním klientům. Mezi jejich klienty patří např. firmy zabývající se technologiemi, či společnosti působící na trhu nemovitostí,“ přiblížila dále kancelář.

„Pobočka je propojena především s pražskou kanceláří a její řízení vychází z Prahy. Je s centrálou v České republice ve velmi úzkém kontaktu, což je velká výhoda pro všechny naše klienty, kteří se nemusejí obávat, že by se změnil servis, který kancelář poskytuje na mezinárodní úrovni i v regionu Moravy. Pobočka v Brně má zatím dva advokáty a jednu advokátní koncipientku. V případě potřeby klientů tedy můžeme využít jak její úzkou specializaci, tak i v případě větších transakcí je pak ona schopna využívat i kapacitní zdroje pražské pobočky,“ popisuje Deimelová.

Cesta na mezinárodní trhy?

Jaké se, v porovnání s Prahou, věnuje brněnská pobočka agendě? „Zejména všeobecnému právnímu poradenství, víceméně naši advokáti mají vynikající specializaci v oblasti práva nemovitostí, práva obchodních společností, IP/IT práva, závazkového práva a též sporné agendy,“ říká patnerka.

To, jak se bude brněnská pobočka obratově podílet na celkovém českém výsledku Taylor Wessing, Deimlerová konkretizovat nechce: „Zatím předčasná otázka, ale již nyní má advokátní kancelář Taylor Wessing v moravském regionu klienty, kteří budou mít díky nově otevřené pobočce ještě dokonalejší servis a možnost operovat i v okolních zemích, pokud to bude jejich podnikání vyžadovat. A vzhledem k tomu, že jsme zaznamenali velký zájem o právní poradenství v tomto regionu, myslíme, že to bylo správné rozhodnutí.“

Havel má v Brně přes 25 právníků

Opravdu velkou pobočku má v moravské metropoli Havel & Partners, pracuje pro ni více než 25 právníků. „Odhlédneme-li od soutěžního práva, které je v tomto ohledu specifické, poskytuje brněnská kancelář právní poradenství pravidelně zhruba stovce klientů. Patří mezi ně průmyslové podniky, velké stavební firmy, rychle rostoucí soukromé firmy v oblasti IT, výroby, obchodu a služeb, instituce z veřejného sektoru, majitele rodinných firem i nově příchozí zahraniční investoři, zejména z USA, Německa, Rakouska a asijských zemí.

Poradenství pro tyto klienty loni vygenerovalo obrat ve výši 72 milionů Kč, to je cca 14 procent z celkového ročního obratu kanceláře Havel & Partners. Obrat brněnské kanceláře v roce 2017 meziročně vzrostl o 6 procent. Letos očekáváme ještě lepší ekonomický výsledek,“ říká v připravovaném rozhovoru pro INFO.CZ její šéf Robert Neruda.

Velkou pobočku v Brně má rovněž kancelář Rowan Legal, ta ale na otázky INFO.CZ nereagovala.

Přerov u Brož & Sokol & Novák? Osm právníků

Jinak v Brně působí spíše místní právní firmy, ty pražské se do regionu moc nehrnou. Svou kancelář mají v Brně Deloitte Legal, takzvané kontaktní místo pak Arrows.

Brož & Sokol & Novák Moravu a Slezsko obsluhují z Přerova. Ve výběru města hrály jasnou roli i osobní důvody, dlouhodobě zde totiž působí jeden ze zakládajících společníků, bývalý ministr spravedlnosti Jiří Novák starší.

„Kancelář v Přerově funguje již 20 let a hlavním důvodem jejího otevření bylo vytvoření lepšího kontaktu s našimi moravskými klienty. Mnoho z nich totiž bylo v kontaktu se společníkem advokátní kanceláře dr. Novákem st., který je dlouholetým advokátem v Přerově a v Lipníku nad Bečvou. Umístění Přerova uprostřed Moravy nám dovoluje celkem operativně obsluhovat klientské věci po celé Moravě, i Ostravsku,“ říká vedoucí společník firmy Jiří Novák ml.

„V současné době v naší přerovské kanceláři pracuje osm právníků, což z ní, alespoň myslím, činí jednu z největších místních advokátních kanceláří. O to nám ale nejde, soustředíme se na klientelu z celé Moravy. Dá se říct, že počet kolegů v přerovské kanceláři je dlouhodobě stabilizovaný a vyhovuje potřebám našich klientů,“ popisuje Novák ml.

„Věnuje se v podstatě stejné agendě jako naše pražská kancelář. Rozdílem je, že hromadná správa pohledávek a právní služba v realitní oblasti jsou řízeny z pražské kanceláře,“ dodává s tím, že „z pohledu klasické advokátní agendy obratový význam pobočky zhruba odpovídá poměru právníků působící v Praze a v Přerově“.

„Advokátní činnost pobočky je, co se moravských kauz týče, soběstačná. Samozřejmě obě kanceláře spolupracují a vypomáhají si tam, kde je to vhodné,“ uzavírá Novák ml.

A Ostrava?

Některé jiné velké firmy si pro své pobočky vybraly další města. Například PRK Partners je v Ostravě, stejně jako Kocián Šolc Balaštík, která působí rovněž v Karlových Varech.

 

Vánoce 2018

Vánoce jsou možná jediným svátkem v roce, kdy většina Čechů dodržuje stejné tradice. Zároveň jsou obdobím, kdy se rodiny schází a vyráží na výlety na vánoční trhy po Česku i do zahraničí. A jak slaví narození Ježíše Krista v jiných kulturách? V našem vánočním speciálu najdete kromě zapomenutých tradic také rady na nákup kapra i tipy, do kdy objednat dárky, aby stihly udělat radost pod stromečkem.  

Vánoční zvyky Vánoce v historii Vánoční trhy v Česku Vánoční trhy v zahraničí Počasí na Vánoce Do kdy objednat dárky Jak vybrat ideálního kapra Kam se stromečkem Vánoce u muslimů Vánoce u Romů Vánoce u moře Vánoční tradice ve světě Hlášky z vánočních filmů

10 nejlepších aplikací roku pro Android a iOS

Mobilní svět zaplavuje čím dál víc aplikací, které bojují o pozornost náročných uživatelů. Podívejte se na seznam těch nejlepších, které si můžete stáhnou ať už máte Android nebo iOS. 

Lastpass password manager

Unikátní heslo po nás chce nejen email a platební karta, ale i kdejaká aplikace. Ti, které neustálé zadávání obtěžuje, ale nemusejí zoufat. Stačí si stáhnout správce hesel, který si je bude pamatovat za ně.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Gallery Doctor - Photo Cleaner

Jestliže patříte mezi ty, kteří spoušť fotoaparátu zmáčknete hned několikrát za sebou, ale už nikdy se nedonutíte fotogalerii promazat, je Gallery Doctor přímo pro vás. Podle vašeho nastavení bude automaticky mazat například rozmazané, tmavé, nudné nebo téměř identické fotky.

Pro iOS můžete stáhnout zde

TickTick

Pokud vám vyhovuje "úkolníček", měli byste zkusit Tick Tick. Pomůže vám úkoly roztřídit nebo sdílet, navíc si můžete obsah synchronizovat přes cloud a integrovat ho do svého kalendáře.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zdeLink

Alarmy - Sleep if u can

Těm, kdo jsou schopní zamáčkou tři budíky po sobě a klidně spát dalších několik hodin, může pomoct aplikace Alarmy. Po zazvonění totiž budou muset vykonat několik úkolů, které je zaručeně dostanou z postele.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

WifiMapper

Jestliže nedisponujete velkorysým datovým tarifem a neustále pokukujete po Wi-Fi, může vám WifiMapper a jeho uživatelé, kteří zaregistrují každý hotspot, ke kterému se připojí, ušetřit práci. 

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Pocket Casts

Aplikace k poslechu audio nahrávek nebo ke sledování videí, kterou si můžete upravit k obrazu svému. Automaticky vám stáhne nejnovější díly vaše oblíbeného seriálu například těsně před tím, než vstanete. Případně vám smaže to, co už jste slyšeli nebo viděli.

Pro Android můžete stáhnout zde

iTranslate Converse

Asi nikdo na světe nezná všechny jazyky a pokud si chcete popovídat i tam, kde si se základními světovými jazyky nevystačíte, budete potřebovat pomocníka. A právě iTranslate Converse vám s překladem v reálném čase pomůže.

Pro iOS můžete stáhnout zdeLink

Adobe Photoshop Lightroom CC

Rádi byste upravili fotky z telefonu na profesionálnější úrovni? Pak určitě využijete zjednodušenou verzi klasického a notoricky známého Photoshopu. Pokud si nevystačíte ze základními funkcemi, které jsou zdarma, můžete si další přikoupit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Greenify

Aplikace, které během dne používáte, mohou váš telefon zbytečně vybíjet. Aplikace Greenify vám je ale zbytečně vypínat nebude, uvede je totiž do „hibernace“, tak nebudou zbytečně aktivní, ale na druhou stranu budou okamžitě k dispozici kdykoli si vzpomenete.

Pro Android můžete stáhnout zde

Songkick Concerts

Díky Songkick už žádnému milovníku hudby neutečou koncerty jeho oblíbených kapel. Aplikace se totiž dokáže inspirovat vaším účtem na Google Play nebo Spotify a upozorní vás na koncerty, které odpovídají vašemu vkusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link


Nejlepší aplikace roku 2017

Super Mario Run

Kultovní hra Super Mario se konečně objevila i na obrazovkách chytrých telefonů a na úspěch nemusela dlouho čekat. Hru s legendárním instalatérem si nejdříve užívali majitelé iOS, v březnu už byla dostupná i pro systém Android.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Microsoft To-Do

Hromadí se vám úkoly a papírky, které vám je mají připomínat, se záhadně ztrácejí? Tato aplikace vám pomůže, je uživatelsky jednoduchá a navíc dokáže komunikovat s různými platformami, takže už na nic nezapomenete.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

A Normal Lost Phone

Téměř každý už někdy ztratil svůj telefon, teď si ale představte opačnou situaci, najdete nezabezpečený telefon a pokusíte se o jeho majiteli zjistit co nejvíce informací. Tato zvláštní hra, která pověří vaše logické myšlení, je k dispozici jak pro iOS tak pro Android.

Pro Android zde

3477590:article:true:true:true

The Great Courses Plus

Máte před sebou dlouhou cestu vlakem a nevíte čím zabijete čas? Možná využijete zajímavou aplikaci The Great Courses Plus, která vám nabídne zajímavé přednášky předních univerzitních profesorů. Můžete se dozvědět něco o vesmíru přímo od Neila deGrasse Tysona nebo zdokonalit své fotografické dovednosti díky přednášce fotografa National Geographic.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Wemogee

Společnost Samsung dokázala využít popularitu emotikonů a přetransformovala ji do velmi užitečné aplikace Wemogee. Díky této aplikaci může její uživatel komunikovat zcela beze slov, jen za pomoci symbolů. Pro někoho zábava, pro jiného vydatný pomocník.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477553:article:true:true:true

ArtPassport

Pokud nemáte možnost cestovat po světě a osobně si projít nejlepší galerie světa, aplikace ArtPassport vám to umožní. Díky 360° pohledu budete mít pocit, jako byste tato místa plná umění opravdu navštívili.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Google Earth

Nová verze aplikace Google Earth vám pomůže poznat svět. Provede vás nejen městy jako je Londýn, Tokio nebo Řím, dá vám nahlédnou i do singapurských skleníků nebo rozlehlých italských lesů.

Link

Funnel

Aplikace Funnel pro vás nasbírá ty nejdůležitější informace dne. Každou hodinu vybírá ty nejnovější zprávy ze serverů jako je BBC, CBC nebo Fox5, které vám pak dokonce přehraje v audio formátu.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Empower

Máte několik účtů, debetních a kreditních karet a už se vám vaše finance začínají vymykat kontrole? Pořiďte si aplikaci Empower, která vám pomůže sloučit vaše účty a bude za vás sledovat i vaše výdaje.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Focalmark

Pokud vás nebaví psát hashtagy, přesto je ale pod svou fotkou na Instagramu chcete mít, není nic jednoduššího než tuto činnost svěřit aplikaci. Focalmark vygeneruje odpovídající hesla, která pak jen jednoduše zkopírujete ke svému statusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link

FaceApp

Chcete si změnit profilovou fotku a žádná z vašich selfie není dostatečné hezká? Pomůže vám FaceApp. Nejen že vás omladí, ale dokáže vám i vykouzlit úsměv.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477566:article:true:true:true

Clips

Aplikace od společnosti Apple vám usnadní tvorbu vašich videí. Velmi jednoduše vám dovolí kombinovat záběry a fotografie. Celé dílo pak navíc můžete otitulkovat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Marvel: Color Your Own

Tato aplikace potěší především ty, kteří milují komiksy od Marvela a ještě k tomu mají rádi omalovánky. Majitelé iOS si nyní mohou své oblíbené postavy totiž sami vybarvit.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

MeiTu

Zatím co americký a evropských telefonech najdeme aplikace jako Instagram nebo Snapchat, v Asii letí aplikace MeiTu, které se nyní snaží prorazit i na americký trh. Takže pokud toužíte po fotce, na které budete vypadat jako anime postava, tak si ji můžete si ji zdarma stáhnout. I když za cenu, že možná až zbytečně moc odhalíte své soukromí.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477542:article:true:true:true

Elder Scrolls: Legends

Pokud máte rádi karetní hry, Elder Scrolls: Legends je přímo pro vás. Jako počítačová hra už má za sebou slušnou základnu fanoušků, ale až letos je možné jí hrát i na mobilních telefonech. Základní verze je ke stažení zdarma, za dodatečné nákupy si ale budete muset zaplatit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Filtru

Pokud patříte mezi milovníky dobré kávy, tak vás aplikace Filtru vyloženě nadchne. Nejenže vás krok za krokem naučí, jak připravit tu nejlepší kávu, navíc vám i spočítá, kolik jste za den zkonzumovali šálků.

Pro iOS můžete stáhnout zde

3477556:article:true:true:true

Sprinkles

Nová aplikace od společnosti Microsoft tak trochu supluje Snapchat. Obsahuje nejrůznější filtry, kterými můžete vylepšit svojí fotografii, kterou pak můžete umístit na Facebook, Instagram nebo právě Snapchat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Pokémon: Magikarp Jump

Pokud jste propadli lovení Pokémonů, tak by vás mohla zajímat i odpočinková hra Pokémon: Magikarp Jump. Princip je velmi jednoduchý, čím výš dokáže Magikarp s vaší pomocí skočit, tím víc dostanete bodů.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477539:article:true:true:true

Rodičovská kontrola pro Nintendo Swich

Nevíte kolik času tráví vaše ratolest hraním her? Nintendo nabízí velmi precizní aplikaci, která vám o chování vašeho dítěte prozradí mnohé. Dozvědět se můžete, jak dlouho a kdy dítě hraje, ale také co sdílí na sociálních sítích.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Mobile Passport

Dlouhé fronty u přepážek s pasovou kontrolou jsou minulostí. Alespoň pro cestující, kteří si jako cílovou destinaci vybrali jedno z 23 amerických letišť. Právě tam se můžete otravné frontě vyhnout díky aplikaci Mobile Passport, prostřednictví které vyplníte jednoduché celní prohlášení a můžete směle pokračovat ve svojí cestě.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde.

Aplikace na cesty. Co si stáhnout do mobilu, než vyrazíte na dovolenou>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 10818