Jak se učí právo v Číně? Šéfové právnických fakult a advokacie budou diskutovat o trendech ve vzdělání | info.cz

Články odjinud

Jak se učí právo v Číně? Šéfové právnických fakult a advokacie budou diskutovat o trendech ve vzdělání

Jak se učí právo v Číně? Šéfové právnických fakult a advokacie budou diskutovat o trendech ve vzdělání
 

Zítra budou v Praze diskutovat šéfové čínských právnických fakultech a advokátních komor o směřování právního vzdělávání v příštích pěti až 10 letech. Příjíždějí na pozvání studentské letní školy, pořádané společností European Centre for Career Education. Akce Prague Legal Education Forum proběhne na pražské právnické fakultě a je bezplatně přístupná veřejnosti. Zúčastní se jí například i děkan pražské fakulty Jan Kuklík nebo Dana Prudíková, náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy.

Pražské letní školy pořádané společností European Centre for Career Education se letos účastí 200 studentů z celého světa, většina z nich je z Asie a ještě konkrétněji z Číny. Dominují mezi nimi budoucí právníci, necelá polovina zájemců se ale vzdělává v byznysu nebo v architektuře. Část jejich programu se překrývá, studenti tak získávají i vědomosti z jiných oborů, než z těch, které primárně studují.

Absolvují pak stáže v českých firmách, z juristů míří asi polovina do pražských advokátních kanceláří. „Jde o to byznysově pochopit jinou kulturu,” přibližuje hlavní myšlenku letní školy její zakladatel Tomáš Hülle, který míří i do několika dalších států.

Příští rok hodlá otevřít podobný program i v New Yorku a Varšavě, přemýšlí ale také o Dubaji nebo Londýně. Do firmy navíc chce pustit i další investory. „V roce 2021 bychom chtěli být už v osmi klíčových metropolí na světě a učit tam právo, byznys, architekturu a možná i IT či design. Zároveň je ale klíčové všude na světě udržet jednotnou vizi založenou na zkušenostech a inspiraci, nikoli na knihách,” dodává Hülle, který mluví zejména o asijském hladu po vzdělání, kterého chce využít.

Lidé, kteří na letní školu přijíždějí, prý mají o vzdělání skutečný zájem, museli totiž zaplatit poměrně drahé školné. Budoucí právníky či ekonomy vyjde na 3000 euro, architekti hradí polovinu. Navíc si musí zaplatit ubytování a také další místní náklady.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud