Finanční úřady mohou žádat od policie záznamy z kamer. Je to špatně, glosuje Václav Vlk

Václav Vlk

KOMENTÁŘ VÁCLAVA VLKA | Léto uplynulo a nastává doba, kdy díky blahosklonnému přístupu čtenářů i redakce mohu pokračovat v pravidelném glosáři týkajícího se dění na justičních dvorech.

Náš svět po covidu zlenivěl a jsem přesvědčen, že tak jako bylo hitem rušení covidových opatření vlády českými soudy – za trpného přihlížení celé společnosti, které to vlastně bylo jedno, protože jí to vyhovovalo, mám tady kandidáta na další hit. Aktuální politickou snahu provést razantní zásahy v tržní ekonomice a zachránit potenciál voličské základny přísnou regulací cen energií. 

Dovolím si malé věštění, že to bude hit také v soudních sporech, protože se jedná o direktivní vstup do základních práv, ať už se na to díváte z jakéhokoliv směru. Možná namítnete, že přece válka je něco úplně jiného než covid. Tak si prosím přečtěte noviny a porovnejte průměrné uvažování z roku 2020, ze kterého dlouhou dobu vyplývalo, že tato situace je úplně to nejhorší, co se kdy lidstvu přihodilo a jenom o fous prohrává s druhou světovou válkou. 

Jak to budou soudy soudit, si dovolím predikovat. Budou – protože válka se jich nijak nedotýká, přímo je neohrožuje, je kdesi daleko a mají dostatek peněz neboli svého platu – nakloněny restrikcím, protože všechno je abstraktní a jich se nijak nedotýká.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Je rozsudek Nejvyššího správního soudu ohledně policejných záznamů správný? A co všechno je o nás a našich aktivitách zaznamenáno?
  • Jak chce íránská vláda pomocí technologií trestat lidi porušující zákon?
sinfin.digital