Lidovci proti Gerlochovi: Předsednictvo vyzvalo své senátory, aby ho nepodpořili jako ústavního soudce | info.cz

Články odjinud

Lidovci proti Gerlochovi: Předsednictvo vyzvalo své senátory, aby ho nepodpořili jako ústavního soudce

Předsednictvo KDU-ČSL usnesením vyzvalo senátní klub lidovců, aby nepodpořil případnou kandidaturu právníka Aleše Gerlocha na soudce Ústavního soudu. ČTK to dnes řekl první místopředseda strany Marian Jurečka. O tom, že prezident Miloš Zeman navrhne na uvolněné místo ústavního soudce prorektora Univerzity Karlovy Gerlocha, informoval koncem ledna po schůzce s prezidentem pžedseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS).

„Vnímáme, že by na ústavní soudce měly být nominovány opravdu významené právnické osobnosti, které budou garantovat kvalitu práce Ústavního soudu. To u pana profesora Gerlocha není tak úplně jisté,“ řekl Jurečka. Klub KDU-ČSL a nezávislých senátorů má 15 členů, senátorů je 81.

Prezident musí Senátu navrhnout nového kandidáta na ústavního soudce poté, co ze zdravotních důvodů a kvůli únavě dané věkem a cestováním mezi Brnem a Prahou odešel na konci ledna z funkce soudce Jan Musil.

S Gerlochem jako svým nástupcem souhlasí. Gerloch uvedl, že se k návrhu „kloní kladně“. Zeman dříve uvedl, že má tři kandidáty a postupně je senátorům navrhne.

Ústavní soud bude nyní dočasně pracovat v neúplné sestavě, soudců bude jen 14 namísto předpokládaných 15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud