Lobbista Janoušek nemusí zpátky do vězení. Soud mu dal kvůli špatnému zdraví dvouletý odklad | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lobbista Janoušek nemusí zpátky do vězení. Soud mu dal kvůli špatnému zdraví dvouletý odklad

Lobbista Janoušek nemusí zpátky do vězení. Soud mu dal kvůli špatnému zdraví dvouletý odklad

Lobbista Roman Janoušek se zatím nemusí vrátit do vězení. Krajský soud v Brně po pěti a půl měsících rozhodl o dvouletém odkladu ze zdravotních důvodů. Informovala o tom Česká televize. 

Janoušek si má za úmyslné sražení ženy při dopravní nehodě odpykat 4,5 roku vězení, zatím si odseděl zhruba rok a čtvrt. Trest mu byl přerušen ze zdravotních důvodů, lobbista si už dříve opakovaně stěžoval na zdravotní komplikace po operacích hlavy.

Janouškův zdravotní stav zkoumala komise osmi lékařů, která návrat do vězení nedoporučila. „Lze konstatovat, že klinický stav (...) a riziko těžkého poranění mozku (...) neumožňuje odsouzenému výkon trestu, aby nebyl ohrožen život a jeho zdraví,“ píše se v posudku, který má od dubna k dispozici Pražský městský soud. Ten bude rozhodovat o Janouškově žádosti o prominutí zbytku trestu.

Zprávu rozšiřujeme. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.