Masarykova univerzita zítra vyznamená šéfy právních firem i vysoké soudce. Známe jména | info.cz

Články odjinud

Masarykova univerzita zítra vyznamená šéfy právních firem i vysoké soudce. Známe jména

Brněnská Masarykova univerzita oslaví o víkendu 100 let existence. Při této příležitosti vyznamená vybrané absolventy bronzovými medailemi. Z Právnické fakulty půjde například o místopředsedu Nejvyššího soudu Romana Fialu, evropského soudce Jiřího Malenovského či vysoce postavené advokáty Davida Plcha, který působí v evropském managementu White & Case, a Bořivoje Líbala, spoluřídícího partnera pražské pobočky Noerr.

„Při příležitosti oslav 100. výročí založení Masarykovy univerzity (...) s radostí přistupujeme k ocenění absolventů, na něž může být univerzita obzvláště hrdá. Pamětní bronzovou medaili Masarykovy univerzity obdrží 100 absolventů, kteří byli nominováni svými fakultami za přínos v oblasti vzdělávání, vědy, společenské relevance a reprezentace univerzity,“ uvedla univerzita na webu muni100.cz.

Z celkem osmnácti vyznamenaných osobností z právního prostředí patří nejvyšší počet  mezi soudce. Vedle již zmíněných Fialy a Malenovského jde také o emeritní předsedkyni Nejvyššího soudu Ivu Brožovou, jeho soudce Františka Púryho a Jiřího Spáčila a taktéž emeritní ústavní soudkyni Dagmar Lastoveckou. Medaili obdrží rovněž ombudsmanka Anna Šabatová.

Mezi advokáty najdeme kromě Plcha a Líbala Ivana Teleckého, který šéfuje brněnské pobočce Deloitte Legal, a také Tomáše Hrubého a Antonína Továrka z kanceláře Továrek, Horký a partneři. 

Další jména jsou zejména z akademické sféry. Stejně jako vyznamenané z dalších fakult je najdete na již zmíněných webových stránkách.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud