Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Michael Mullen, bývalý šéf právníků PwC ve střední a východní Evropě, pracuje pro Badokh

Michael Mullen, bývalý šéf právníků PwC ve střední a východní Evropě, pracuje pro Badokh

Americký právník Michael Mullen, který ještě nedávno šéfoval právním službám poradenské skupiny PwC v celé střední a východní Evropě, nově působí v české právní skupině Badokh. Setkává se tu s dalším bývalým řídícím partnerem velké kanceláře, konkrétně české pobočky firmy White & Case, Ivem Bártou. Pro White & Case ostatně v minulosti pracoval i Mullen.

Soudě z webových stránek Badokhu by se měl Mullen věnovat klientským případům, působí tu totiž jako advokát.

Mullen se pohybuje v advokacii přes 20 let. V minulosti byl rovněž partnerem kanceláře Havel, Holásek & Partners, pracoval například také pro firmy Altheimer & Gray a již zmíněnou White & Case. Věnuje se řadě právních oblastí, od nemovitostí, přes fúze a akvizice až například po telekomunikace a IT.

Mullen odešel z partnerské pozice v PwC Legal a z celé skupiny na konci loňského roku. Po pěti letech cestování po tomto regionu se Michael rozhodl soustředit na další výzvy ve své kariéře a těší se, že stráví více času se svou rodinou,” uvedla tehdy PwC Legal v tiskové zprávě.

V právním týmu Badokhu je už 30 lidí

Že svou další kariéru spojil Mullen právě s Badokhem, potvrzuje vzestup této advokátní skupiny. Ta vznikla v roce 2014 po odchodu Iva Bárty z kanceláře White & Case, jejíž českou pobočku řídil. Založil si vlastní advokátní kancelář Badokh - Bárta a partneři. A ta vytvořila skupinu s další právní kanceláří, Badokh - Kuhn Dostál, zapsanou v obchodním rejstříku od ledna 2014.

Právě počáteční dvě písmena v názvu skupiny odkazují na příjmení Iva Bárty. Další dvě jsou spojena s Jakubem Dostálem a zbývající pak s Petrem Kuhnem. Jak Dostál, tak Kuhn rovněž dříve působili ve White & Case, oba byli partnery.

Badokhu se podařilo za necelé čtyři roky existence zajímavě vyrůst. Jeho právní tým tvoří asi 30 lidí. Jako advokát ve firmě působí například také bývalý ředitel Justiční akademie Jan Petrov. Badokh figuruje i v prestižním žebříčku The Legal 500.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744