Nejprestižnější advokátní ceny: V Česku je nejlepší Clifford Chance, stejně jako v celé Evropě | info.cz

Články odjinud

Nejprestižnější advokátní ceny: V Česku je nejlepší Clifford Chance, stejně jako v celé Evropě

Společnost Chambers & Partners rozdala v pátek večer v Madridu advokátům výroční evropské ceny. Ty jsou v tomto oboru považovány patrně za vůbec nejprestižnější. Za Českou republiku ocenila pražskou kancelář původem britské firmy Clifford Chance. Ta patří celosvětově mezi nejlépe hodnocené advokáty. Domácí značky zůstaly tentokrát poraženy.

V přechozích letech přitom právě tuzemské značky zvítězily, když si ceny odnesly Kocián Šolc Balaštík a PRK Partners.

Obě kanceláře byly na Chambers nominovány i letos, z tuzemských značek je doplňovala ještě firma BBH. Zbývající nominace pak braly v České republice mezinárodní kanceláře, konkrétně Allen & Overy a Dentons. Clifford Chance působí v České republice od roku 1995, v současnosti její pobočku řídí Alex Cook.

Clifford Chance se stala rovněž evropskou právní firmou roku, kromě České republiky zvítězila také v Polsku a v Lucembursku. Ze všech advokátních firem tak získala v Madridu nejvíce cen a z pomyslného trůnu pro evropskou firmu roku sesadila Dentons. Ta ale letos získala ocenění za střední a východní Evropu, zvítězila rovněž na ruském trhu.

Velkou Británii, z hlediska advokacie nejtradičnější evropský trh, ovládla při předávání Chambers kancelář Allen & Overy. Vystřídala tak loňského vítěze Linklaters. Obě firmy rovněž patří do takzvaného magického kruhu jako Clifford Chance. Allen & Overy má svou pobočku i v České republice.

Německou cenu si odnáší Latham & Watkins, rakouskou pak Wolf Theiss. Chambers & Partners informavala o výsledcích na svém twitterovém účtu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud