Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nejprestižnější advokátní ceny: V Česku je nejlepší Clifford Chance, stejně jako v celé Evropě

Nejprestižnější advokátní ceny: V Česku je nejlepší Clifford Chance, stejně jako v celé Evropě

Společnost Chambers & Partners rozdala v pátek večer v Madridu advokátům výroční evropské ceny. Ty jsou v tomto oboru považovány patrně za vůbec nejprestižnější. Za Českou republiku ocenila pražskou kancelář původem britské firmy Clifford Chance. Ta patří celosvětově mezi nejlépe hodnocené advokáty. Domácí značky zůstaly tentokrát poraženy.

V přechozích letech přitom právě tuzemské značky zvítězily, když si ceny odnesly Kocián Šolc Balaštík a PRK Partners.

Obě kanceláře byly na Chambers nominovány i letos, z tuzemských značek je doplňovala ještě firma BBH. Zbývající nominace pak braly v České republice mezinárodní kanceláře, konkrétně Allen & Overy a Dentons. Clifford Chance působí v České republice od roku 1995, v současnosti její pobočku řídí Alex Cook.

Clifford Chance se stala rovněž evropskou právní firmou roku, kromě České republiky zvítězila také v Polsku a v Lucembursku. Ze všech advokátních firem tak získala v Madridu nejvíce cen a z pomyslného trůnu pro evropskou firmu roku sesadila Dentons. Ta ale letos získala ocenění za střední a východní Evropu, zvítězila rovněž na ruském trhu.

Velkou Británii, z hlediska advokacie nejtradičnější evropský trh, ovládla při předávání Chambers kancelář Allen & Overy. Vystřídala tak loňského vítěze Linklaters. Obě firmy rovněž patří do takzvaného magického kruhu jako Clifford Chance. Allen & Overy má svou pobočku i v České republice.

Německou cenu si odnáší Latham & Watkins, rakouskou pak Wolf Theiss. Chambers & Partners informavala o výsledcích na svém twitterovém účtu.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1