Nejvyšší správní soud by mohl posílit Milan Podhrázký. Předběžně jej vybral předseda soudu Baxa | info.cz

Články odjinud

Nejvyšší správní soud by mohl posílit Milan Podhrázký. Předběžně jej vybral předseda soudu Baxa

Novým soudcem Nejvyššího správního soudu (NSS) by se mohl stát Milan Podhrázký, který nyní působí na správním úseku Krajského soudu v Praze. Předběžně jej vybral předseda soudu Josef Baxa. Nyní Podhrázkého čeká neveřejné slyšení před plénem soudu, tedy před potenciálními budoucími kolegy. O kandidátovi informuje NSS na svém webu.

Podhrázkému je 37 let, u NSS v minulosti působil jako asistent a pracovník oddělení dokumentace a analytiky. Jako soudce začínal v Berouně, v roce 2012 přešel ke Krajskému osudu v Praze, kde je nyní předsedou senátu. V roce 2015 absolvoval půlroční soudcovskou stáž u NSS. Působí také v akademické sféře.

K dnešnímu dni má NSS v seznamu vedeném ministerstvem spravedlnosti 35 soudců. Tři z nich však vykonávají desetiletý mandát ústavních soudců a Jan Passer působí v Tribunálu Soudního dvora EU.

Baxa při personální skladbě soudu vybírá nejen kariérní soudce či asistenty, ale také akademiky a advokáty. Loni se například novou členkou soudu stala advokátka Lenka Krupičková. Podmínky stanovuje veřejně dostupné memorandum, kde Baxa popisuje žádoucí praxi, odborné i osobnostní charakteristiky kandidátů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud