Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nezávislost justice? Sledujme Polsko, uvidíme nás, říká předseda Městského soudu v Praze Libor Vávra

Nezávislost justice? Sledujme Polsko, uvidíme nás, říká předseda Městského soudu v Praze Libor Vávra
 

V justici jsou tři silná „ohniska moci“ – vedle kolegia předsedů krajských soudů a šéfů nejvyšších soudů je to i Soudcovská unie, tvrdí v rozhovoru pro projekt HlídacíPes.org MAPA JUSTICE šéf Městského soudu v Praze a čestný prezident Soudcovské unie Libor Vávra. „Je to ale moc bezmocných. Kromě toho, že se mohou vyjadřovat, reálně nemají v ruce žádnou páku,“ říká ke střetům mezi justicí a politiky. Celý rozhovor naleznete níže v článku. 

Je šéfem největšího soudu v republice, přímo řídí 250 soudců a má pod sebou dalších deset soudů. Rozpočet soudu je srovnatelný s některými menšími ministerstvy. Považuje se Libor Vávra víc za manažera, nebo soudce?

„Mám za sebou 1200 předsedání u Obvodního soudu pro Prahu 1, což je v rámci republiky asi taky velmi specifické pracoviště, i když z jiných důvodů. Musím smutně připustit, že podstatně víc svého pracovního času věnuji jiným věcem, než je souzení nebo je práce se spisy,“ říká s tím, že si ovšem stále ještě „zasoudí“.

„Na tom trvám. Snažím se soudit první stupeň, protože to je přeci jenom podstatně těžší v tom smyslu, že je to větší adrenalin, víc živých lidí. Zejména vás to donutí dokonale se připravit na jednání, protože tam se případná chyba okamžitě ukáže. Nemáte tam podporu dvou kolegů jako v odvolacím senátu,“ říká soudce.

Nezávislost české justice je z jeho pohledu historicky křehká a spočívá hlavně na zvyklostech, jisté míře zdrženlivosti a rozhodnutích Ústavního soudu. I z tohoto důvodu je podle Vávry důležité sledovat pečlivě například situaci v sousedním Polsku, kde politici do justice hrubě zasáhli, navzdory existující samosprávě soudců, která v Česku naopak chybí.

„Argumenty polských politiků, proč ty kroky dělají, zaznívají i u nás, akorát, že u nás ta politika se zatím nedala tímto směrem do pohybu. Čili díváme-li se na Polsko, tak se možná díváme na naši budoucnost, a to si všichni uvědomujeme,“ připouští Vávra.

Pokud jde o budoucí podobu české soustavy soudů, přibývá podle něj argumentů pro zrušení jejího nejnižšího článku – soudů okresních.

„Ta pracoviště zachovat, aby byla blízko. Ale specializace přesouvat do několika ohnisek krajů, což by znamenalo výrazné zvýšení efektivity justice,“ vypočítává typy soudních sporů, ve kterých by specializace měla mít přednost před blízkostí soudu:

„Třeba hospodářská kriminalita je dnes nesmírně komplikovaná, s mezinárodním prvkem, ale týká se to také celé řady sporů o ochranu osobnosti nebo autorská práva. I některé specifické podnikatelské spory jsou velmi komplikované,“ uzavírá Vávra.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1