O kolik vzrostly mzdy v největší právní firmě? Ta také povyšovala, stejně jako Baker McKenzie a další | info.cz

Články odjinud

O kolik vzrostly mzdy v největší právní firmě? Ta také povyšovala, stejně jako Baker McKenzie a další

Červenec bývá v advokacii už tradičně ve znamení personálních změn. Konec prvního pololetí a začátek toho druhého totiž vybízí ve své podstatě stále ještě konzervativní firmy k různým hodnocením, a tak i k nabírání nových lidí, přesunům kompetencí a také k povyšování těch nejúspěšnějších kolegů. Letos v létě ale k žádným opravdu velkým nástupům nedochází, zdá se tak, že je personální složení jednotlivých firem na těch nejvyšších úrovních skutečně saturované. Naopak se v posledních týdnech výrazně povyšuje. Kancelář Havel & Partners pak v této souvislosti rovněž oznámila, o kolik u ní za poslední rok vzrostly mzdy.

Už v červnu předznamenalo výše popsanou skutečnost posunutí Tomáše Procházky, dosavadního partnera kanceláře Eversheds Sutherland, nedávno ještě Dvořák Hager & Partners, a experta na pracovní právo, do pozice společníka.

„Tomáš se u nás vypracoval od píky a je pro nás ctí ho přivítat jako nového společníka. Má svůj velký podíl na tom, že kancelář se posunula tam, kde je, a má výbornou reputaci. Nicméně je především jeho zásluhou, že máme vedle jiných kvalitních týmů nejlepší tým v pracovním právu, kde jsme držitelem ocenění Právnická firma roku a kancelář se pravidelně umisťuje nejvýše v mezinárodních žebříčcích,“ uvedl managing partner kanceláře Stanislav Dvořák.

„Za 14 let mého působení jsme se z malé firmičky o pěti lidech nevídaným způsobem rozrostli na současných téměř 70. Nedávným spojením s Eversheds Sutherland jsme se posunuli zase o pár kroků dále, když jsme se stali součástí mezinárodní sítě,“ připomněl pak Procházka.

Havel & Partners

Následovala jednička trhu Havel & Partners. Ta tentokrát nerozšířila strukturu partnerů, ale povýšila dosavadního seniorního ekonomického poradce Milana Broučka na counsela. „Milana Broučka, který k nám přišel před třemi lety z generálního ředitelství Evropské komise pro hospodářskou soutěž, jsme ocenili za úspěšný rozvoj zcela unikátní služby v České republice – propojení soutěžní ekonomie se soutěžním právem,“ uvedl řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

Milan Brouček spolupracuje zejména s šéfem brněnské pobočky kanceláře Robertem Nerudou. „Úkolem soutěžní ekonomie je dodat ekonomické argumenty a důkazy, které podpoří určité právní hodnocení. Třeba prostřednictvím ekonomické analýzy ukázat, že i když má nějaký podnik vysoký tržní podíl, nemá dominantní postavení na trhu, protože tam působí jiné vyvažující faktory. Třeba nízké bariéry vstupu na trh, nebo to, že konkurenti jsou v případě potřeby schopni expandovat. Nebo zjistíme, že zákazníci mají velkou vyjednávací kupní sílu,“ popisoval Brouček svůj obor v nedávném rozhovoru pro INFO.CZ.

Dva advokáti, Jiří Rahm a Adam Forst, se pak posunuli do pozice seniorních advokátů. „Jiří Rahm má vynikající výsledky u mandátů týkajících se složitých insolvencí a restrukturalizací a Adam Forst je jedním z klíčových advokátů našeho stále se rozvíjejícího specializovaného týmu zaměřeného na zastupování klientů v komplikovaných sporech před soudy a v arbitrážích a skvělým odborníkem v oblasti náhrady újmy a pojistného práva,“ uvedl pak Havel k novým seniorním advokátům a dodal: „Snažíme se, aby na všech pracovních pozicích i úrovních seniority měli naši lidé perspektivu v podobě kariérního růstu, a to za dobu, která bude v průměru mnohem kratší než u konkurence.“

Kancelář při této příležitosti rovněž uvedla, že u ní za poslední rok rostly mzdy advokátních koncipientů i odměny advokátů. V prvním případě šlo v průměru o skoro 12 procent, v druhém pak o sedm.

„V současné době má Havel & Partners celkem 29 partnerů, z nichž 25 se do této pozice dostalo na základě interního povýšení. Zevnitř kanceláře vzešla i naprostá většina stávajících právniček a právníků zastávajících pozice counsel, vedoucích i seniorních advokátů. Všechny tyto kariérní posuny ukazují, že kancelář dlouhodobě podporuje rozvoj talentovaných kolegyň a kolegů a nabízí jim šanci a prostor pro rychlý kariérní růst,“ uvedla rovněž kancelář.

Baker McKenzie

Novinky ale hlásí rovněž další mezinárodní firmy. Po několika letech došlo k navýšení partnerské struktury v Baker McKenzie, kdy byla v pražské kanceláři jmenována sedmou partnerkou odbornice na zdravotnické a farmaceutické právo Milena Hoffmanová. „Rádi jsme přivítali Milenu v týmu partnerů naší pražské kanceláře. V něm bude reprezentovat nejen svou odbornou specializaci, kde v poslední době stále posilujeme. Je také novou mladou tváří na poli vrcholového managementu v českém právním prostředí. Milena je nesmírně pracovitá profesionálka a její kariérní postup je plně v souladu s hodnotami naší firmy,“ uvedl řídící partner pražské Baker McKenzie Martin Hrodek.

„Tým Mileny Hoffmanové poskytuje poradenství především nadnárodním společnostem v právních otázkách týkajících se klinických hodnocení léčivých přípravků a zdravotnických prostředků, jejich výroby, distribuce, reklamy a stanovení cen a úhrad. Milena osobně se specializuje i na protikorupční problematiku, například na aplikaci zahraničních a mezinárodních regulací, jako je třeba uplatňování zákona Spojených států amerických o zahraničních korupčních praktikách (FCPA) a britského zákona proti úplatkářství (UK Bribery Act). Má zkušenosti s celou řadou otázek týkajících se dodržování právních předpisů (compliance), včetně interních auditů nebo rozvoje vnitřních směrnic a dalších nástrojů,“ představuje Hoffmanovou dále kancelář.

Taylor Wessing

Stranou nezůstala ani kancelář Taylor Wessing, která uvedla do pozice partnerek Janku Brezániovou a Ivanu Meňhartovou.

„Po téměř ročním působení na pozici senior associate a vynikajících výsledcích v průběhu roku se Brezániová bude i nadále orientovat především na poskytování právního poradenství v oblastech M&A, korporátního a pracovního práva, včetně ochrany osobních údajů, ve kterých má poměrně významné zkušenosti. Meňhartová se po dvou letech na pozici senior associate bude i nadále věnovat klientům v oblasti Banking & Finance, kterým radí při lokálních i mezinárodních transakcích. Kromě toho bude poskytovat právní poradenství i klientům v oblasti Real Estate, kde má také značné zkušenosti,“ uvedla kancelář.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud