Plch končí ve vedení pražské White & Case, střídá ho Pánek. Dosavadní šéf míří do evropského vedení | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Plch končí ve vedení pražské White & Case, střídá ho Pánek. Dosavadní šéf míří do evropského vedení

Plch končí ve vedení pražské White & Case, střídá ho Pánek. Dosavadní šéf míří do evropského vedení

Pražská kancelář původem americké advokátní firmy White & Case mění své vedení. Jejím novým šéfem se na začátku června stane Petr Pánek, který v kanceláři působí už 15 let a věnuje se zejména fúzím a akvizicím. Dosavadní šéf pobočky David Plch, který patří ke globálním partnerům firmy, má ve White & Case ještě povýšit. Začne totiž šéfovat bankovní praxi kanceláře v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky.

David Plch šéfuje pražské kanceláři White & Case posledních pět let, kancelář stabilizoval po odchodu řady klíčových lidí, mezi nimiž byli například dřívější šéf firmy Ivo Bárta či další partneři Jakub Dostál a Petr Kuhn. Kancelář provedl složitým obdobím, kdy se spekulovalo o možném odchodu několika mezinárodních značek z českého trhu.

Během jeho vedení kancelář získala silnou posilu v podobě bývalého šéfa televize Nova Jana Andruška, který za českou stranu řídil například práci pro skupinu PPF při nákupu telekomunikačních aktiv společnosti Telenor ve střední a východní Evropě.

Plch má nyní dále působit v Praze, stane se však členem nejužšího evropského vedení. Z této pozice bude mít na starosti právě oblast bankovnictví, jíž se odborně dlouhodobě věnuje, a to v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky. Plch je kanceláři dlouhodobě věrný, pracuje v ní už přes 20 let.

Původem americká firma White & Case působí ve 30 zemích, celkem má 43 poboček. V České republice je od roku 1991 a s více než 50 právníky a daňovými poradci patří mezi největší advokátní kanceláře v tuzemsku. Kromě již zmíněné PPF Group pracovala například i pro Avast Software při nákupu AVG Technologies.

 

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.