Plch končí ve vedení pražské White & Case, střídá ho Pánek. Dosavadní šéf míří do evropského vedení | info.cz

Články odjinud

Plch končí ve vedení pražské White & Case, střídá ho Pánek. Dosavadní šéf míří do evropského vedení

Pražská kancelář původem americké advokátní firmy White & Case mění své vedení. Jejím novým šéfem se na začátku června stane Petr Pánek, který v kanceláři působí už 15 let a věnuje se zejména fúzím a akvizicím. Dosavadní šéf pobočky David Plch, který patří ke globálním partnerům firmy, má ve White & Case ještě povýšit. Začne totiž šéfovat bankovní praxi kanceláře v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky.

David Plch šéfuje pražské kanceláři White & Case posledních pět let, kancelář stabilizoval po odchodu řady klíčových lidí, mezi nimiž byli například dřívější šéf firmy Ivo Bárta či další partneři Jakub Dostál a Petr Kuhn. Kancelář provedl složitým obdobím, kdy se spekulovalo o možném odchodu několika mezinárodních značek z českého trhu.

Během jeho vedení kancelář získala silnou posilu v podobě bývalého šéfa televize Nova Jana Andruška, který za českou stranu řídil například práci pro skupinu PPF při nákupu telekomunikačních aktiv společnosti Telenor ve střední a východní Evropě.

Plch má nyní dále působit v Praze, stane se však členem nejužšího evropského vedení. Z této pozice bude mít na starosti právě oblast bankovnictví, jíž se odborně dlouhodobě věnuje, a to v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky. Plch je kanceláři dlouhodobě věrný, pracuje v ní už přes 20 let.

Původem americká firma White & Case působí ve 30 zemích, celkem má 43 poboček. V České republice je od roku 1991 a s více než 50 právníky a daňovými poradci patří mezi největší advokátní kanceláře v tuzemsku. Kromě již zmíněné PPF Group pracovala například i pro Avast Software při nákupu AVG Technologies.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud