Posun v korupční kauze na chomutovském soudu. Policie navrhla obžalovat soudce a advokáta | info.cz

Články odjinud

Posun v korupční kauze na chomutovském soudu. Policie navrhla obžalovat soudce a advokáta

Policie navrhla obžalovat chomutovského soudce Ivana Nováka a advokáta Josefa Douchu. Informaci potvrdil Právu a Mladé frontě Dnes okresní státní zástupce v Lounech Radim Dragoun. Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu případ vyšetřovali téměř dva roky. Novák čelí obvinění z přijetí úplatku, Doucha z úplatkářství.

Soudce Novák je obviněn z toho, že přijal úplatek od advokáta Douchy. Kriminalisté tvrdí, že Novák za peníze předčasně propustil z vězení Douchova klienta, podnikatele Tomáše Malinu, jenž si odpykával trest za závažnou hospodářskou kriminalitu. Podle Mladé fronty Dnes by o podání obžaloby mělo státní zastupitelství rozhodnout v řádu týdnů.

Policie oba muže zadržela a obvinila v březnu 2016. Novák je dočasně zproštěn výkonu funkce. Nejvyšší správní soud se na základě podnětu předsedy ústeckého krajského soudu Luboše Dörfla zabýval již v roce 2016 návrhem na Novákovo kárné potrestání. Kárné řízení ale nakonec přerušil právě proto, že Novák je v téže věci trestně stíhaný. Pokud by trestní řízení skončilo bez postihu, mohl by se NSS teoreticky znovu začít zabývat kárnou žalobou.

Novákovi hrozí až deset let vězení, Douchovi až šest let, uvedlo již dříve státní zastupitelství.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud