Právnická firma roku: Češi si odnesli ze Slovenska jen jeden titul, je to pro ně nejslabší ročník v historii | info.cz

Články odjinud

Právnická firma roku: Češi si odnesli ze Slovenska jen jeden titul, je to pro ně nejslabší ročník v historii

Právnická firma roku: Češi si odnesli ze Slovenska jen jeden titul, je to pro ně nejslabší ročník v historii
 

V letošním slovenském žebříčku Právnická firma roku slavily úspěchy také slovenské kanceláře několika českých advokátních firem. Na vrchol ale dosáhla jediná, a to PRK Partners, která si odnesla cenu za daňové právo. Od vzniku soutěže, na které spolupracuje týdeník Trend a Epravo.sk, jde pro české advokáty co do počtu získaných trofejí o nejslabší ročník v historii.

PRK Partners, která má kancelář na Slovensku od roku 2005, byla z českých firem nejúspěšnější i pokud jde o počet obsazených míst na úrovni velmi doporučovaných a doporučovaných kanceláří. Kromě vítězství v kategorii daňové právo je velmi doporučovanou kanceláří v oblasti práva obchodních společností, hospodářské soutěže, developerských projektů a nemovitostí, fúzí a akvizic, duševního vlastnictví, telekomunikací a práva informačních technologií, pracovního práva a veřejných zakázek. Doporučovanou kanceláří je pak v restrukturalizacích a insolvencích, bankovnictví a financích a rovněž ve sporové agendě.

PRK Partners je jedinou advokátní kanceláří, primárně spojenou s Českou republikou, která letos dosáhla v některé z kategorií na absolutní vítězství. Ostatní skončily jen mezi velmi doporučovanými nebo doporučovanými. Podobná situace nastala i loni, PRK Partners ale tehdy brala ještě cenu za fúze a akvizice.

Žebříček Právnická firma roku se na Slovensku poprvé vyhlašoval v roce 2013. Tehdy vyhrály slovenské kanceláře spojené s vysloveně českými firmami dvě trofeje: Rowan Legal si odnášela cenu za sporovou agendu, PRK Partners za daňové právo. Alespoň na dvě ceny si pak čeští advokáti přišli i v každém z následujících ročníků.

Nejúspěšnější byli v roce 2015, kdy PRK Partners dostala cenu za daňové právo, Havel, Holásek & Partners za fúze a akvizice a Rowan Legal za kategorii, která spojovala duševní vlastnictví, telekomunikace a právo informačních technologií.

Velmi doporučovaní jsou také Havel nebo Peterka

V letošním žebříčku uspěla také kancelář Havel & Partners. Velmi doporučovanou kanceláří je v oblasti hospodářské soutěže, developerských projektů a nemovitostí, telekomunikací a práva informačních technologií, veřejných zakázek a daňového práva. Doporučovanou kanceláří je v kategorii práva obchodních společností, restrukturalizací a insolvencí a fúzí a akvizic.   

Ve slovenské právnické firmě roku se ale objevují také názvy dalších kanceláří, spojených původně s Českou republikou. Jde o Peterka & Partners, která se dostala mezi velmi doporučované kanceláře za pracovní a také trestní právo a mezi doporučované v oblasti práva obchodních společností, fúzí a akvizic, bankovnictví a financí, duševního vlastnictví, telekomunikací a práva informačních technologií, veřejných zakázek a daňového práva.

V hospodářské soutěži pak uspěla firma Nedelka Kubáč Oršulová advokáti, a to jako velmi doporučovaná. Slovenská kancelář Glatzová & Co. je doporučovanou v kategoriích práva obchodních společností a pracovního práva.

Kancelář  Rowan Legal, která se v minulých letech umísťovala velmi vysoko, se letošního ročníku soutěže neúčastnila.

Celková vítězství beze změn

Letošní žebříček tradičně vyhrály kanceláře Růžička Csekes, která se stala domácí advokátní kanceláří a Allen & Overy Bratislava, ta byla vyhlášena mezinárodní advokátní kanceláří roku. Obě firmy vládnou anketě prakticky po celou dobu její existence, jen v roce 2013 vyhrála mezi mezinárodními firmami kancelář White & Case.

Právě kancelář Allen & Overy byla, pokud porovnáme velké mezinárodní kanceláře, nejúspěšnější také pokud jde o počty ostatních ocenění. Vyhrála totiž rovněž v oblasti bankovnictví a financí a ve většině dalších kategorií se objevila mezi velmi doporučovanými nebo doporučovanými kancelářemi.

Kancelář Růžička Csekes si odnesla ceny rovněž za právo obchodních společností a veřejné zakázky. Ve všech zbývajících jedenácti kategoriích pak byla vyhodnocena jako velmi doporučovaná.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud