Přišel čas na rodinnou a akademickou pauzu, říká pro INFO.CZ o svém dočasném odchodu z PwC Ondřej Dostál | info.cz

Články odjinud

Přišel čas na rodinnou a akademickou pauzu, říká pro INFO.CZ o svém dočasném odchodu z PwC Ondřej Dostál

Kancelář PwC Legal opouští na konci roku vedle šéfa Bořivoje Líbala rovněž přední expert na zdravotnické právo Ondřej Dostál, který v současnosti zastává pozici Head of Pharmaceutical and Healthcare Practice. Dostál svůj odchod potvrdil pro INFO.CZ a popsal rovněž své další pracovní plány. Bere si studijní volno, s PwC chce dál spolupracovat externě.

Podle svých slov je teď po 15 letech ve zdravotnickém právu zralý na krátké studijní a publikační volno, tedy Sabbatical & Self-Study: „Na amerických univerzitách chodí akademici na sabbatical po sedmi letech, já už tedy dvojnásobně přesluhuji. Proto jsem se rozhodl vzít si teď zhruba na půl roku pauzu, abych mohl třeba: napsat komentář k zákonu o zdravotním pojištění; pokročit směrem k docentuře; složit profesní a mediační zkoušky; osvěžit si znalosti právních oborů mimo zdravotnické právo; a především věnovat své manželce a dětem o trochu víc času než v uplynulých hektických letech.“

V PwC Legal už za pár dnů skončí: „Pokud jde o můj pracovní poměr v PwC Legal, ten sice skončí k 31.prosinci, ale na externí bázi budu s PwC nadále spolupracovat, neboť ani během pauzy nechci ztratit kontakt s „velkým světem“ a firma mi mi v tomto vyšla vstříc.“

Pracovat evidentně ale bude i v příštích měsících. „Úplný klid mne jistě nečeká - vypadá to, že budu spoluvytvářet koncepci zdravotnictví jednoho z krajů, pracovat na rozsáhlé ústavní stížnosti skupiny senátorů týkající se financování péče v regionech a alespoň radami se budu v případě potřeby podílet na pacientských případech z naší CSR praxe, které povedou kolegové advokáti,“ říká pro INFO.CZ.

A čemu se budě věnovat, až se ze sabbaticalu vrátí? „To budu popravdě řešit, až splním aspoň část z výše uvedených novoročních předsevzetí,“ usmívá se Dostál.

Jak jsme již informovali, PwC včera oficiálně oznámila, že advokátní kancelář PwC Legal povede od začátku roku 2019 dosavadní partner Radek Buršík.

Nynější šéf Bořivoj Líbal odchází s koncem roku, následovat ho má podstatná část týmu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud