„Řekli mi to na parkovišti u samoobsluhy,“ vysvětloval soudce svá slova o objednání Klausovy amnestie. Teď kvůli tomu stojí před soudem | info.cz

Články odjinud

„Řekli mi to na parkovišti u samoobsluhy,“ vysvětloval soudce svá slova o objednání Klausovy amnestie. Teď kvůli tomu stojí před soudem

Mediálně známý soudce Městského soudu v Praze Kamil Kydalka ve středu znovu stane před senátem Nejvyššího správního soudu v Brně, který s ním vede kárné řízení. Důvodem je reportáž zveřejněná na serveru Seznam Zprávy, ve které se Kydalka vyjadřoval na téma Klausovy amnestie a jejího „objednatele“.

Žalobu původně podal předseda Městského soudu v Praze, soudce Libor Vávra. „Tady ani tak nejde o to, jak dalece a případně kým byla amnestie zaplacena, ale že pan doktor Kydalka jako soudce to autoritativně měl říct novinářům, aniž by to proběhlo řádným soudním procesem,“ uvedl ve zdůvodnění svého kroku.

Server Seznam Zprávy část rozhovoru, v níž Kydalka označil údajného objednavatele amnestie, vypípnul. Policista z Národní centrály proti organizovanému zločinu, který pozadí amnestie vyšetřoval, uvedl, že soudce označil za objednavatele podnikatele Pavla Tykače.

Kydalka přitom za původce této informace označil nejmenovaný zdroj, s nímž se údajně setkal na parkovišti před supermarketem v Říčanech. Od té doby ovšem uplynuly tři roky a tehdejší kamerové záznamy už neexistují, tudíž není možné dosvědčit, že se takové setkání vůbec odehrálo.

Policie při prověřování okruhu osob, pro něž mohla být amnestie osobně přínosná, uvedla, že pro Tykače nikoliv. Na podnikatele se amnestie nevztahovala a vztahovat nemohla a nebyl proto žádný důvod, aby za ni cokoliv platil, přečetl z policejního spisu předseda kárného senátu Jakub Camrda. Sám Tykač se proti tvrzení Kydalky brání podáním žaloby, kterou projednává jeden z pražských soudů.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud