Články odjinud

Roli vládního prošetřovatele převzal Dušan Uher

Roli vládního prošetřovatele převzal Dušan Uher

Ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO) vystřídal v roli prošetřovatele protiprávního jednání členů vlády a dalších vysoce postavených činitelů Dušan Uher. Na svém dnešním zasedání o tom rozhodla vláda, informoval novináře Kněžínek, který se členem kabinetu Andreje Babiše (ANO) stal před třemi týdny po odstoupení své předchůdkyně Taťány Malé (ANO).

Kněžínka ustanovil prošetřovatelem před třemi roky kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD). V této funkci řešil i případ úředníků ministerstva financí vedeného tehdy Babišem, kteří chtěli zjišťovat u Evropského úřadu proti podvodům (OLAF) informace k vyšetřování Babišovy dotační kauzy Čapí hnízdo. Kněžínek rozhodl, že Babiš zákon neporušil. Funkce prošetřovatele se Kněžínek vzdal dva dny po jmenování ministrem.

Uher je ředitelem odboru kompatibility na úřadu vlády, kde působí od roku 2000. "Dle nominace úřadu vlády byl vybrán jako kandidát vhodný zejména z hlediska morálních předpokladů a společenského kreditu," stálo v návrhu pro kabinet. Uher vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a technickou kybernetiku na Českém vysokém učení technickém.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud