Šámal vybral Kůrkova nástupce u Nejvyššího soudu. Civilní kolegium od ledna povede Jan Eliáš | info.cz

Články odjinud

Šámal vybral Kůrkova nástupce u Nejvyššího soudu. Civilní kolegium od ledna povede Jan Eliáš

Novým předsedou občanskoprávního a obchodního kolegia se podle informací INFO.CZ stane soudce Jan Eliáš. Nahradí tak dosavadního šéfa tohoto tělesa Vladimíra Kůrku, který musí ve funkci vzhledem k dosažení věkové hranice 70 let na konci roku skončit.  Informaci následně tiskovou zprávou potvrdil přímo Nejvyšší soud s tím, že Eliáše dnes do funkce jmenoval předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal s účinností od 1. ledna 2019. Jeho funkční období má být pětileté.

Podle oficiálních informací právě Vladimír Kůrka Jana Eliáše a další dva kandidáty jako své možné nástupce doporučil. Eliáš, ročník 1965, působí u Nejvyššího soudu od roku 2006, věnuje se restitucím a problematice bezdůvodného obohacení.

Je kariérním soudcem, prošel nižšími články justice, když v minulosti působil u Obvodního soudu pro Prahu 4 a u pražského městského soudu.

„Jan Eliáš je člověkem, s nímž se mi dlouhodobě velmi dobře spolupracuje. Je kvalitním a uznávaným soudcem, který má respekt u odborné veřejnosti. Věřím, že občanskoprávní a obchodní kolegium Nejvyššího soudu v jeho osobě získává toho nejlepšího následníka Vladimíra Kůrky, kterému bych chtěl za jeho práci v uplynulých třech letech velmi poděkovat,“ říká Pavel Šámal.

Své cíle a priority hodlá Eliáš představit na tiskové konferenci, která by měla proběhnout v první polovině ledna roku 2019.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud