Šéf pražského Vrchního soudu Dörfl si sestavuje tým. Víme, kdo bude novým místopředsedou | info.cz

Články odjinud

Šéf pražského Vrchního soudu Dörfl si sestavuje tým. Víme, kdo bude novým místopředsedou

Nový předseda Vrchního soudu v Praze Luboš Dörfl navrhl podle informací INFO.CZ krátce po svém uvedení do funkce na začátku ledna ministryni spravedlnosti Marii Benešové, aby jmenovala novým místopředsedou tohoto soudu prvního viceprezidenta Soudcovské unie Františka Kučeru. Benešová tak minulý týden učinila, Kučera se stane místopředsedou Vrchního soudu v Praze na začátku února.

„Mohu potvrdit, JUDr. Kučera byl jmenován místopředsedou Vrchního soudu v Praze, a to rozhodnutím paní ministryně ze dne 16. ledna 2020, s účinností od 1. února 2020,“ potvrdil na dotaz INFO.CZ tiskový mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.

Letos šedesátiletý Kučera je insolvenčním soudcem, u pražského Vrchního soudu působí od roku 1996.

„V justici začínal v roce 1984 jako justiční čekatel u Obvodního soudu pro Prahu 2. Od roku 1986 byl soudcem civilního úseku Obvodního soudu pro Prahu 4, od roku 1991 působil na odvolací agendě Městského soudu v Praze,“ uvádí o něm rovněž Soudcovská unie.

Kučera by měl novému předsedovi Luboši Dörflovi pomáhat s jeho hlavními cíli.

„Chci posílit odbornou činnost jak judiciální, tak i gremiální a hledat, jak Vrchní soud v této oblasti odbrzdit. Klasický problém spočívá v tom, že soudci potřebují na rozvoj odbornosti více času. A to je právě role předsedy soudy, aby hledal cesty, jak jim v tom pomoci,“ uvedl Dörfl na podzim v rozhovoru pro INFO.CZ.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud