Šestý ročník konference LAW FIT přiblíží důležitost autorského práva | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šestý ročník konference LAW FIT přiblíží důležitost autorského práva

Šestý ročník konference LAW FIT přiblíží důležitost autorského práva

V pondělí 21. května proběhne na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) šestý ročník konference LAW FIT, která se zaměřuje na oblast práva a informačních technologií. Organizační tým v čele se zakladatelem konference Zdeňkem Kučerou zvolil v letošním roce aktuální téma „Copyright a technologie”.

Hlavním cílem konference LAW FIT je rozšíření povědomí o IT a právní problematice u široké odborné veřejnosti a podnícení diskuze nad některými aktuálními problémy z těchto oblastí.

„Během mých přednášek a mé praxe jsem pochopil, že tyto dva světy si příliš nerozumějí a někdy se dokonce ignorují. Přitom každý podnikatel v IT či software developer bez řádné právní ochrany svého nápadu a svých děl riskuje, že o svou investici ať už časovou, nebo materiální, přijde. Primárním cílem konference tedy je, aby si oba světy porozuměly a vzájemně se obohatily,“ vysvětluje důvody založení konference Zdeněk Kučera, který za svou práci nedávno obdržel ocenění Právník roku v kategorii Právo informačních technologií.

V minulých letech se konference věnovala tématům umělé inteligence, dat, konce volného internetu nebo reklamy. „Mohlo by se zdát, že v letošním roce bude konference nudné povídání o autorském právu, ale věřím, že opak bude pravdou. Čekají nás tři panelové diskuze o softwarových licencích, efektivní ochraně počítačových programů a dílech tvořených umělou inteligencí,“ říká k tématu Kučera.

Program zahájí zástupci Ministerstva kultury České republiky a společností Google a MAFRA s příspěvky týkajícími se aktuálních problémů v oblasti autorských práv, nebo například big data. Následovat budou panelové diskuze, na nichž vystoupí přednášející ze softwarových společností, advokáti a představitelé českých i zahraničních univerzit.

Registrace na konferenci je zdarma na webových stránkách www.law.fit.cvut.cz. Sledovat novinky můžete také na sociálních sítích Facebook a Twitter.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.