Soudkyně v kauze Oleo Chemical čelí kárnému řízení. Vydala dva protichůdné verdikty během 24 hodin | info.cz

Články odjinud

Soudkyně v kauze Oleo Chemical čelí kárnému řízení. Vydala dva protichůdné verdikty během 24 hodin

Nejvyšší správní soud zahájil kárné řízení se soudkyní Městského soudu v Praze Margitou Víškovou. Týká se rozhodování o insolvenci producenta biopaliv Oleo Chemical. Podnět k zahájení kárného řízení podal výrobce koupelen Ravak, jehož majitelé půjčili petrochemickému podniku peníze, ale nedostali je zpět. Informaci přinesl server E15.cz.

„Jde o hrubé porušení procesního postupu,“ uvedla k důvodům zahájení kárného řízení mluvčí Nejvyššího správního soudu Sylva Dostálová. Soudkyně ve spletité kauze letos v únoru během 24 hodin vydala dvě protichůdná rozhodnutí ohledně valné hromady Oleo Chemical. Navíc při vynesení druhého verdiktu nechala ten původní ze spisu odstranit, aniž by rozhodnutí zrušila.

Představitelé Ravaku soudkyni Víškové vytýkají i údajné nerespektování nálezů Ústavního soudu ohledně reorganizace Oleo Chemical. Ústavní soudci rozhodnutí o reorganizaci firmy letos v lednu zrušili kvůli nedostatečnému odůvodnění rozsudku. V únoru Víšková vydala nový verdikt, v němž reorganizaci znovu schválila. V červenci Ústavní soud rozsudek zrušil podruhé. Na konci listopadu, tedy těsně před zahájením kárného řízení, povolila Víšková reorganizaci potřetí.   

Více si přečtěte na webu E15.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud