Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Střídání u Tomáše Sokola: Jan Brož se chystá na odpočinek, kanceláři nově šéfuje Jiří Novák ml.

Střídání u Tomáše Sokola: Jan Brož se chystá na odpočinek, kanceláři nově šéfuje Jiří Novák ml.

Jedna z nejznámějších advokátních kanceláří na trhu Brož & Sokol & Novák změnila na začátku září vedení. Novým vedoucím společníkem se stal Jiří Novák ml. „Tomáš Sokol i nadále zůstane nejvýraznější tváří naší kanceláře a i nadále se bude aktivně věnovat jak právní praxi a práci s klienty, tak samotnému chodu kanceláře. Částečně do ústraní se stáhne jiný ze zakladatelů, Jan Brož, což je krok dlouhodobě plánovaný. Jan Brož se již nebude podílet na každodenním chodu kanceláře, ale samozřejmě se i nadále budeme snažit využít jeho zkušenosti a erudice,” říká v rozhovoru pro INFO.CZ.

Na co se hodláte ve vedení advokátní kanceláře zaměřit?

Na upevnění pozice naší kanceláře jako advokátní kanceláře, která dlouhodobě a úspěšně poskytuje kvalitní právní službu. Chceme rozvíjet spektrum služeb naší kanceláře a vedle tradičních oblastí v trestním a sporném civilním právu se zaměříme například na právní služby v oblasti realitních transakcí.

Chcete rozšiřovat své služby v oblasti realitního práva. Čemu se budete konkrétněji věnovat?

Jsem přesvědčen, že velmi často kupující a prodávající při běžných převodech nemovitostí nevyužívají právní služby do míry, do které by mohli. To je v tak citlivé oblasti, jako je prodej či nákup nemovitosti na pováženou, zejména když si uvědomíme, že kvůli nemovitostem se lidé často zadlužují na dlouhá desetiletí a dávají do nich své celoživotní úspory. Proto vidíme v oblasti realitních obchodů potenciál, který lze rozvíjet.

Proč jste se rozhodli k této změně? Jde o faktické vystřídání Tomáše Sokola, který je stále hlavní tváří kanceláře?

Nikoli, Tomáš Sokol i nadále zůstane nejvýraznější tváří naší kanceláře a i nadále se bude aktivně věnovat jak právní praxi a práci s klienty, tak samotnému chodu kanceláře. Částečně do ústraní se stáhne jiný ze zakladatelů, Jan Brož, což je krok dlouhodobě plánovaný. Jan Brož se již nebude podílet na každodenním chodu kanceláře, ale samozřejmě se i nadále budeme snažit využít jeho zkušenosti a erudice.

Plánujete další personální rozšiřování kanceláře?

Ano, průběžně hledáme kolegy, kteří by obohatili náš tým kolegů o své kvality.

Jak bude dále vypadat úloha zakládajících společníků kanceláře?

Jak jsem již uvedl, do jakéhosi „důchodu“ odchází zakladatel Jan Brož, ale jak se říká – žádný advokát neodchází do důchodu. Ostatní se plně věnují práci v advokátní kanceláři.

Jak je úspěšná vaše online platforma? Plánujete její další rozvoj?

Online platforma akbsn.online se ukázala jako velmi úspěšná, v tuto chvíli jde o větší množství případů, které jsme zatím jejím prostřednictvím řešili. Nicméně pro nás je podstatné, že jsme měli možnost si poskytování právních služeb přes internet otestovat, nesmíme totiž zapomínat, že tato služba není na českém trhu kdovíjak rozšířená. Tudíž platí, že v první fázi jsme neměli za cíl přilákat tisíce klientů, ale spíše otestovat, jak celý proces funguje v běžné denní praxi, a to se myslím zdařilo. Nyní přichází čas, kdy se začneme zaměřovat na další rozvoj a na oblasti, jako je například již dříve zmíněné právo v oblasti realitních obchodů.

Připravujete nějaké další modernizace v poskytování vašich právních služeb?

Neustále se snažíme přicházet s tím, abychom klientům maximálně ulehčili poskytování právních služeb. Naše online platforma je toho praktickým důkazem.

Zároveň nově působíte jako předseda výboru pro IT právo Rady evropských advokátních komor (CCBE). Jaké máte cíle v této funkci?

Cílem je jako vždy kvalitně připravovat celoevropskou advokacii na tak dynamicky se rozvíjející a neustále se měnící oblasti, jakou jsou informační technologie. Roli hraje také ochrana základních demokratických myšlenek při přípravě různých evropských právních předpisů, které se do určité míry dotýkají použití technologií v justici.

Jak konkrétně vypadá její výkon?

Reálně se scházíme přibližně jedenkrát za dva měsíce na evropské úrovni, probíráme novinky, připravujeme podklady pro nejrůznější doporučení a odborná stanoviska, která vydává CCBE a která slouží primárně evropským advokaciím v orientaci v nové problematice a také jsou podkladem pro diskuse nad připravovanými předpisy.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Výsledky 1. kola voleb 2. kolo Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva Praha Brno Ostrava

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1