Taylor Wessing získala experty na nemovitosti. Letos je to jeden z hlavních kroků, říká Hanslik | info.cz

Články odjinud

Taylor Wessing získala experty na nemovitosti. Letos je to jeden z hlavních kroků, říká Hanslik

Už tři významné personální novinky ohlásila od začátku roku česká pobočka kanceláře Taylor Wessing. Zatímco jiné právní firmy letos zatím spíše interně povyšovaly, tato kancelář přilákala mimo jiné do svých řad i nového partnera. Získala nemovitostního experta Jakuba Adama. S ním do firmy nastupuje rovněž advokát Marek Strádal, oba muži spolupracovali již dříve v kancelářích DLA Piper a Wolf Theiss.

„Tento přestup do našich barev se bude řadit k jednomu z nejvýznamnějších kroků naší kanceláře v novém roce. Pan kolega posiluje naši kompetenci nejen na českém nemovitostním trhu, ale může výrazně napomoci i v oblasti přeshraniční spolupráce,” uvedl k příchodu Adama vedoucí partner kanceláře Erwin Hanslik.

„V minulosti zastupoval kupující i prodávající v bilaterálních i vícestranných transakcích, poskytoval poradenství v otázkách soukromého kapitálu, koordinoval rozsáhlé due diligence a sjednával transakční dokumenty s nejvýznamnějšími mezinárodními právnickými firmami. Má také zkušenosti s restrukturalizacemi společností, jejich správou a řízením, fúzemi, spin-off, joint ventures, squeeze-outs a kapitalizacemi pohledávek,“ uvedla o Adamovi, který má rovněž dlouholeté zkušenosti z firmy Gleiss Lutz Hootz Hirsch, dále kancelář.

Hodně práce má za sebou rovněž Marek Strádal. „Pan kolega Strádal má významné zkušenosti v oblasti zastupování globálních skupin při relokaci kancelářských či výrobních prostor, především při ukončení stávající nájemní smlouvy, vyjednání nové nájemní smlouvy a zajištění výstavby či úpravy nových prostor na klíč,” říká Hanslik. „V minulosti zastupoval různé developerské skupiny či spolupracoval při přípravě vzorové nájemní dokumentace pro nově budované obchodní centrum, včetně následného vyjednávání nájemních smluv s jednotlivými nájemci. Jsou to znalosti, které jsou v našem týmu ceněné, a my jsme rádi, že u nás je bude moci také plně využít,” dodává.

Taylor Wessing ale na začátku roku posílila i svůj podpůrný tým, když jako novou šéfku lidských zdrojů angažovala Romanu Balogu Vybíralovou, které se v minulosti věnovala této problematice například v Deloittu.

„Naší advokátní kanceláři se daří a v personální oblasti stále posiluje. Proto jsme se rozhodli rozšířit tým o profesionálku z oblasti lidských zdrojů,“ uvedl v této souvislosti Hanslik. Tento krok přitom zapadá do širší strategie advokátních kanceláří, kterou v poslední době rovněž sledujeme. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud