Články odjinud

TOP 09 chce zrušit zákon o původu majetku. Podle strany činí podezřelým každého občana

TOP 09 chce zrušit zákon o původu majetku. Podle strany činí podezřelým každého občana

TOP 09 chce zrušit zákon o prokazování původu majetku. Navrhuje také zrušit pravomoc ministerstva financí zablokovat některé weby podle loterijního zákona, nově by toto právo mělo mít ministerstvo jen se souhlasem soudu. Oznámila to dnes místopředsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová. TOP 09 má sedm poslanců a její snahy bez podpory ostatních frakcí nemají mít šanci na úspěch.

Zatím neomezenou pravomoc kdykoliv zablokovat podezřelé webové stránky označila TOP 09 za cenzorskou. „Není možné nechat v rukou jednoho ministerstva tak bezprecedentní pravomoc, jako je zásah do svobodného internetového prostředí zdánlivě ve jménu boje proti hazardu. Navrhujeme, aby stát mohl zrušit webové stránky pouze se souhlasem soudu,“ uvedl předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Na zákonu o prokazování původu majetku TOP 09 vadí, že každý občan musí při pouhém podezření dokázat, že ke svému majetku přišel poctivě, a to i deset let zpátky. Podle Pekarové Adamové norma přenáší důkazní břemeno na občana, a tím činní z každého daňového poplatníka „sprostého podezřelého“. Úřady mají podle ní jiné dostatečné nástroje k postihování daňové kriminality. Navíc platí zákony proti praní špinavých peněz a proti legalizaci výnosů z trestné činnosti.

„I ti, kteří v minulosti získali zcela legálně majetek, musí na základě udání souseda nebo konkurenční firmy v podnikání prokazovat, jak přišli ke svému domu a dokládat účtenky,“ uvedla místopředsedkyně TOP 09.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud