TOP 5 advokátních personálií roku 2018: Návrat Pelikána do advokacie a změny šéfů největších firem | info.cz

Články odjinud

TOP 5 advokátních personálií roku 2018: Návrat Pelikána do advokacie a změny šéfů největších firem

Návrat výrazného ministra do advokacie a střídání šéfů v nejdůležitějších právních firmách. Tak se dají jednou větou popsat hlavní personální změny v advokacii, které proběhly v právě končícím roce 2018. Právní sekce portálu INFO.CZ nabízí přehled TOP 5 změn, k nimž letos v právních firmách došlo.

1. Robert Pelikán a Jitka Logesová ve Wolf Theiss

První měsíce letošního roku strávil Robert Pelikán ještě jako ministr spravedlnosti hnutí ANO. Po krátké pauze, během níž na resortu, dále ovládaném nejsilnějším vládním hnutím, vystřídal Taťánu Malou Jan Kněžínek, se vrátil do advokacie a začal působit v mezinárodní advokátní kanceláři Wolf Theiss.

Ve firmě se věnuje i investigacím, tento tým staví dřívější partnerka kanceláře Kinstellar Jitka Logesová, která do Wolf Theiss rovněž nově nastoupila. A proč se Pelikán vydal právě do Wolf Theiss? „Připadalo mi to jako zajímavá výzva. Tato kancelář má mezinárodně vynikající zvuk, ve Vídni je to dnes největší kancelář. U nás je trochu menší, říkal jsem si, že je tu prostor pro rozvoj a to jsou věci, které mě vždycky bavily,“ říká v exkluzivním a prvním poministerském rozhovoru, který s ním přineslo právě INFO.CZ.

2. Odchod Bořivoje Líbala z PwC Legal

Je to jen dva dny stará zpráva, přesto se dostává téměř na vrchol našeho žebříčku. Bořivoj Líbal opustí podle informací INFO.CZ advokátní kancelář PwC Legal, které v současnosti šéfuje. Stane se tak ke konci letošního roku.

Následovat ho má rovněž podstatná část pražské kanceláře, patrně pět advokátů, dva advokátní koncipienti a Ondřej Dostál, který vedl oblast zdravotního práva. Ten ale nyní míří na studijní volno. Od začátku roku 2019 má PwC Legal řídit partner kanceláře a daňový právník Radek Buršík.

3. Petr Pánek vystřídal ve vedení White & Case Davida Plcha

Pražská pobočka advokátní kanceláře White & Case, podle veřejně dostupných údajů dvojka trhu, vyměnila s účinností od června 2018 řídícího partnera.

Davida Plcha, který se v rámci mezinárodní sítě kanceláří posunul ještě na vyšší příčku, nahradil Petr Pánek.

4. Šéfem Dentons Michal Hink, nahrazuje Ladislava Štorka

Pražská pobočka kanceláře Dentons, podle obdobných kritérií trojka trhu, bude rovněž fungovat pod novým šéfem.

Ke změně sice oficiálně dojde až se začátkem roku 2019, už letos si ale za nového řídící partnera vybrali ti řadoví Michala Hinka. Nastupuje tak na dosavadní místo Ladislava Štorka.

5. Střídání generací v Brož & Sokol & Novák

Že je Tomáš Sokol nejznámějším českým advokátem, je sice už klišé, zároveň je to ale pořád pravda.

Vedení s ním spojené kanceláře letos předal Jan Brož synovi dalšího ze zakládajících společníků firmy a bývalého ministra spravedlnosti Jiřího Nováka, Jiřímu Novákovi ml.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud